Nie będzie Orszaku Trzech Króli ulicami Lubaczowa

4

W środę 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Od kilku lat w Lubaczowie z tej okazji organizowany był Orszak Trzech Króli. W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych odbędzie się w innej formie.

W związku z epidemią w tym roku nie zostanie zorganizowany Orszak Trzech Króli tak, jak w ubiegłych latach. Monarchowie nie wyruszą z trzech stron miasta i nie spotkają się na Rynku. W Konkatedrze odprawiona zostanie msza święta o godz. 11:00, w czasie której Święta Rodzina odbierze pokłon Trzech Króli. Hasłem tegorocznego orszaku są słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy” (Pieśń XIII, Księgi Wtóre). 

Tego dnia, po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła.

– Poświęcona kreda do pobrania jest na stoliku przy szopce a ofiary składane do koszyczka przeznaczone są na pomoc kościołowi w potrzebie. – tłumaczą duchowni.

Z kolei w kościele pw. św. Karola Boromeusza msze święte odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W szpitalu liturgia zmówiona zostanie o godz. 7.00, a w Antonikach o 9.00. Podczas mszy również odbędzie się poświecenie kredy i kadzidła. Z kolei taca przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here