Znamy wyniki I Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci

0

W Muzeum Kresów w Lubaczowie rozstrzygnięto Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci. Jury konkursu po długich obradach przyznało trzy nagrody równorzędne oraz wyróżnienia.

Pierwsza odsłona zatytułowana „Jej portret. Mama” poświęcona była wartości i roli mamy w życiu dziecka. W konkursie, który ogłoszony został w maju, mogły wziąć udział dzieci z Podkarpacia. Prace oceniało jury. Szczególną uwagę zwróciło na estetykę, samodzielność wykonania oraz walory artystyczne. Laureatami I edycji Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci zostali: Bartłomiej Nisztuk, 8 lat – Nagroda Równorzędna, Jakub Radwan, 11 lat – Nagroda Równorzędna i Bartłomiej Szydłowski, 8 lat – Nagroda Równorzędna.

Wyróżnienia otrzymali: Szymon Kudyba, 11 lat, Zuzanna Zuchowska i Magdalena Kudyba, 5 lat.

 – Nadesłane na konkurs prace zwracały uwagę oryginalnością i szczerością wypowiedzi. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, a szczególnie laureatom – autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac. Dziękujemy także opiekunom plastycznym – rodzicom, nauczycielom za zainteresowanie naszą inicjatywą. Jednocześnie mamy nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości, w kolejnych edycjach Biennale. – mówią organizatorzy.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here