W gminie Wielkie Oczy będzie działać PSZOK

16

Mieszkańcy gminy Wielkie Oczy będą mogli w Łukawcu bezpłatnie oddać odpady zbierane selektywnie. Właśnie w tej miejscowości powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Budowa PSZOK-u możliwa jest dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego. Na zadanie pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w miejscowości Łukawiec” pozyskano 650 tys. zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to listopad 2022 r.

PSZOK, który ulokowany ma być na działce 2411/8 w Łukawcu, umożliwi mieszkańcom pozbycie się odpadów w dogodnym czasie. Nie będą musieli ich magazynować na swojej posesji, aż do czasu odbioru wyznaczonego w harmonogramie przez firmę świadczącą usługi w tym zakresie. W PSZOK przyjmowane będą: papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, odpady niebezpieczne (m.in.  resztki farb, lakierów, klejów, żywic, środki do konserwacji i ochrony drewna, rozpuszczalniki, środki czyszczące, substancje do wywabiania plam, aerozole), przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych (np. igły i strzykawki), zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady tekstyliów i odzieży.

Pamiętać trzeba, że odpady typowe z gospodarstw domowych będą nadal odbierane na dotychczasowych zasadach, zgodnie z harmonogramem.

AH, elubaczow.com

16 komentarze

 1. W Lubaczowie stawka na osobę za wywóz śmieci segregowanych wzrosła do 36 zł. To jedna z najwyższych na Podkarpaciu. Dla przykładu w Sanoku wynosi ona 23 zł. i nie jest to wcale najtaniej. Poza tym to ciągła propaganda ze strony urzędu. Że to niby wina ludzi. A opłaty zalezą nie tylko od wyprodukowanej ilości śmieci ( Sanok ma ilości w przeliczeniu na mieszkańca zblizone ) ale od wynegocjowanej stawki za wywóz 1 m3 śmieci. W Lubaczowie jest ona wyższa o prawie 50 % . Dlaczego? Pytanie jakie zachodzi. Trzeba sprawdzić czy i kto wziął w Lubaczowie w przysłowiową „łapę” . Bo to nie jest normalne !!

 2. Po pierwsze: stawki się nie „negocjuje”, stawki wynikają z przetargów. Nie masz podstawowej wiedzy, a próbujesz odzywać się na ten temat. Jedynie się ośmieszasz.
  Po drugie: za te pomówienia o łapówkach, to mam nadzieję, że ktoś dobierze ci się do d… Wydaje ci się, że jesteś anonimowy? To się zdziwisz.

 3. Jest chyba subtelna różnica pomiędzy sugestią, że należy przetarg poddać kontroli, a sugestią żeby „sprawdzić czy i kto wziął w Lubaczowie w przysłowiową „łapę””. Nie zauważacie tej różnicy??
  Weźmy na przykład jakiegoś Kowalskiego. Trzeba sprawdzić, czy Kowalski pracuje uczciwie. Albo: trzeba sprawdzić, czy Kowalski nie jest złodziejem. Bez różnicy? Dla Kowalskiego na pewno nie!
  Inny przykład. Do Waszej firmy przychodzi kontroler od fiskusa. Na upoważnieniu ma napisane mniej więcej: Kontrola uiszczania podatków. Jak byście się czuli, gdyby na upoważnieniu było napisane: sprawdzić czy nie okradają budżetu państwa. Spodobało by się Wam?
  Czyli niech ktokolwiek pomawia jak chce kogokolwiek, byle by nie pomówił mnie. A jak pomawia urzędnika to aż miło poczytać, nieprawdaż?

 4. Zagadujesz emilu problem. Stanowią go bardzo wysokie i niczym nieuzasadnione opłaty za wywóz śmieci. To rodzi poderzenia o niegospodarność a nawet być moźe nieuczciwość. I to powinno zostać wnikliwie sprawdzone. Nawet gmina wiejska Lubaczów ma po podwyżce o 40 % niższe opłaty niż miasto.

  • Po pierwsze: skąd wiesz, że „niczym nieuzasadnione”? Do jakich danych dotarłaś? Przeprowadziłaś analizę? Zwróciłaś się o informacje do urzędu?
   Po drugie: jaka niegospodarność? Było mnóstwo ofert, a wybrano niekorzystną? Co o tym wiesz?
   Po trzecie: nieuczciwość? Też lubisz rzucać bezpodstawne oskarżenia jak ten cały Emil 22?
   Po czwarte: „rodzi podejrzenia”, „być może”. Łatwo poddawać w wątpliwość poprawność czegokolwiek. Każdy może to zrobić. Czy z tego powodu natychmiast powinny być przeprowadzane kontrole? Ja mam taką propozycję. Jeśli Ty lub ten cały Emil 22 widzicie tu podejrzenie nieuczciwych praktyka, a może i przestępstwa, to najlepiej zawiadomić prokuraturę. To nietrudne.
   Po piąte: nie można porównywać gminy miejskiej z gminą wiejską w kwestii ilości odpadów, możliwości kompostowania bioodpadów czy możliwego systemu odbioru od mieszkańców. Nie będę pisać o tym, bo niech się wypowiedzą fachowcy, a jeśli ja bym nadal pisał, to znowu zarzucisz mi, że zagaduję problem.
   Jeszcze tylko jedno: gdyby przeprowadzono kontrolę w UM w Lubaczowie i wyszło, że wszystko jest poprawne, to czy myślisz, że kogoś takiego jak ten Emil 22 stać by było na odszczekanie swoich pomówień?

  • Używając Twojego sposobu formułowania myśli, napiszę tak: „Być może” dla Emila 22 branie łapówek to coś powszechnego i normalnego. To „rodzi podejrzenia”, że albo Emil 22 bierze w łapę, albo w jego rodzinie to zwyczajowo przyjęte. I jak uważasz, powinien się Emil 22 teraz wytłumaczyć? Czy każdy powinien na serio brać choćby najgłupsze zarzuty pod swoim adresem i tłumaczyć, że nie jest wielbłądem?

 5. Twoje wpisy emilu są co najmniej dziwne. Pozostawię je bez komentarza. Bardzo wysokie opłaty są faktem niezaprzeczalnym i mieszkańcy maja prawo wiedzieć dlaczego muszą płacić tak drogo a ich sąsiedzi z drugiej strony drogi, ale np. mieszkający w Młodowie płacą 40 % taniej. A od kontroli są służby, np. te od liter alfabetu.

  • Zgoda. Dlatego proponuję: masz poważne podejrzenia, zgłoś do prokuratury. Albo chcemy wyjaśnić temat, albo formułujemy kolejne zarzuty bez pokrycia. Możemy się tak bawić bez końca, obrażać wszystkich i płonąć oburzeniem, kiedy ktoś kogoś weźmie w obronę. No gdzieżby śmiał!

  • Dlaczego moje wpisy „są co najmniej dziwne”? Niewiele zrozumiałaś z ich treści czy nie możesz pogodzić się z tym, że ktoś ośmielił się podnieść głos, widząc niepokryte faktami zarzuty. Widzisz, ja mam takie wrodzone poczucie sprawiedliwości i stanę w obronie każdego, kto jest pomawiany czy niesłusznie oskarżany. Nie ma tu znaczenia jakaś tam opcja polityczna, stanowisko czy zawód. Dla mnie plotkarze, donosiciele, pomawiacze to najgorsza rasa. Mam nadzieję, że rozumiesz, że nie mam na myśli uprzedzeń rasowych. 😀

 6. Nie oczekujcie wiele od Emila . Od lat obserwując to forum zaobserwować można stałość jego komentarzy. Jakiekolwiek nie przychylne komentarze w kierunku urzędu miasta od razu spotykają się z atakiem tego kogoś. Dlatego jestem pewny że to miejski troll .

 7. Dlaczego emilu twoje wpisy są dziwne? Ponieważ są nieracjonalne, nie uwzględniają faktów i trochę przypominają mi zachowanie zwierzęcia , które zapędzone do rogu szczerzy jeszcze zęby i usiłuje kąsać. Chcesz realnych danych – proszę bardzo: mieszkańcy Łańcuta płacą za śmieci 20 zł. od osoby; Przemyśla 23 zł. ,Przeworska – 24 zł, Krosna – 24 zł, Sanoka 23zł., Jasła – 20 zł., wreszcie Oleszyce miasto – 21 zł. od osoby. Powtórzę więc pytanie- Dlaczego w Lubaczowie jest tak drogo ? ( przeciętnie ok. 40 % więcej niż gdzie indziej) . Czy to niegospodarność czy też może nieuczciwość !!!

 8. Jeśli opłaty za śmieci w Lubaczowie są zawyżone o ok. 40 % w porównaniu do innych miast to znaczy , że ktoś nieźle zarobił na dodatkowych dużych zyskach wydrenowanych z kieszeni mieszkańców Lubaczowa. To wygląda na niezły numer. Ciekawe czy dodatkową dużą kasę przytulił tylko prywatny przedsiębiorca od śmieci czy też się nią z kimś podzielił ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here