Nowe motocykle i terenówki w BiOSG [ZDJĘCIA]

2

Do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej trafiły nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy. Pojazdy będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych.

Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo gęsto zalesione fragmenty w powiecie lubaczowskim i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach. Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.

W grudniu br. do placówek SG na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro – Honda CRF250 RLA. Motocykle znane są z niezawodności i stabilności co jest nieocenione podczas szybkich interwencji na granicy. Dziś (301.12) do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło także 13 Jeepów (model Wrangler Sahara), które początkiem 2021 roku tafią do placówek BiOSG. Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME idealnie sprawdzają się podczas patrolowania górzystych terenów przygranicznych.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020 – informuje w komunikacie prasowym mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here