We wtorek (29.12) odbyła się konferencja online zorganizowana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. W jej trakcie oficjalnie ogłoszono listę certyfikowanych obiektów i atrakcji turystycznych z terenu Roztocza, w tym z powiatu lubaczowskiego.

– Roztocze to kraina, która wymaga tego, by się nią zająć na poważnie, żeby ją rozwijać i włączyć do rozwoju turystyki, żeby nie tylko turyści byli zadowoleni z przyjazdu na Roztocze, ale też aby mieszkańcy mogli zwiększać swoje dochody i znajdować miejsca pracy, bo turystyka to doskonałe narzędzie, by rozwijać regiony – mówiła Dorota Lachowska – Dyrektor LROT.

W konferencji wzięli udział także Paweł Wójcik – Prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Michał Mulawa – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, który podkreślał, że to „…bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o stworzenie marki turystycznej Roztocza”.

W czasie konferencji zaprezentowano strategię rozwoju marki Roztocze na lata 2021-2026 i wdrożenia projektu „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego na Roztoczu, również w rzadziej odwiedzanych miejscach tej krainy takich jak zakątki północnej części powiatu lubaczowskiego.

Ogłoszono także wyniki certyfikacji obiektów noclegowych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych i atrakcji turystycznych. Wyłoniono 60 „Miejsc marki Roztocze”: 10 obiektów gastronomicznych, 10 noclegowych, 10 gospodarstw agroturystycznych oraz 30 atrakcji turystycznych, które oznakowane zostaną specjalnymi tabliczkami. Wśród certyfikowanych obiektów znalazły się obiekty z powiatu lubaczowskiego: Zespół Cerkiewny w Radrużu, Wiśniowa Górka, Wodny Świat w Horyńcu-Zdroju, Gospodarstwo Agroturystyczne Dzikowsko, Chutor Gorajec, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Hucie Różanieckiej, Linia Schronów Mołotowa, Ekoszlak-Poznawczy Szlak Dziecięcy w Gorajcu, Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu, Leśna Chata w Kowalówce oraz Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej. Pełna lista dostępna jest na stronie https://www.roztoczetravel.pl.

– Efektem projektu będzie szeroka promocja certyfikowanych obiektów za pomocą dedykowanej strony internetowej, aplikacji mobilnej, jak również na profilach w mediach społecznościowych. Dodatkowo, opracowany został folder promujący markę Roztocze zawierający informację o wszystkich obiektach i atrakcjach turystycznych, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji. – czytamy na stronie internetowej powiatu lubaczowskiego.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

      • Bardzo ciekawe – w naborze na certyfikacje wyraźnie było zaznaczone że obiekty czy atrakcje maja znajdować sie w obrębie administracyjnym Roztocza – co zatem wpłynęło na takie absurdalne wyniki ? Roztocze to specyficzny mikroklimat, przyroda – tego nie ma nigdzie indziej – za chwile marka Roztocze przesunie sie na całe województwo lubelskie i podkarpackie bo taki ktoś bedzie miał kaprys …

  1. Szkoda że bunkry linii Mołotowa są coraz mniej dostępne. Wejścia do wielu z nich są zamknięte kratą lub zamurowane. Z roku na rok zamykanych jest coraz więcej z nich. Moim zdaniem przez to są o wiele mniej atrakcyjne. Tłumaczenie że w środku jest ciemno i można zrobić sobie krzywdę są trochę naciągane. Teraz nikt nie porusza się bez telefonu, a każdy telefon ma latarkę. Zamknięcie tych schronów ogromnie zmniejsza ich atrakcyjność

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here