Gmina Cieszanów Koduje z LNU

0

Gmina Cieszanów zaprasza uczniów do wzięcia udziału w bezpłatnej nauce programowania online. Szkolenie prowadzone będzie na platformie Ligi Niezwykłych Umysłów.

LNU umożliwia rozwijanie umiejętności informatycznych we własnym tempie i wybranym zakresie. Uczniowie mają możliwość nauki programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL.

– Dzięki zawartej w niej (red. – w platformie) wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, doskonale wspomaga naukę Informatyki w części dotyczącej  programowania, zarówno w czasie zajęć prowadzonych online przez nauczyciela jak i w ramach nauki indywidualnej. Uczniowie szerzej interesujący się programowaniem znajdą na niej zadania daleko wykraczające poza podstawę programową. Ukończenie kursu z danego języka programowania otwiera także drogę do przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego opartego na europejskiej klasyfikacji umiejętności cyfrowych e-CF. – tłumaczą organizatorzy szkolenia.

Osoby, które chciałyby otrzymać darmowy dostęp do Platformy powinny założyć konto na stronie https://edukacja.lnu.org.pl/ i zgłosić się do nauczyciela informatyki z prośbą o pełną aktywację konta. Jeśli szkoła nie bierze udziału w projekcie wówczas należy tę prośbę skierować pod adres e-mailowy: biuro@lnu.org.pl lub poprzez zakładkę „zgłoś nam swoją uwagę” na platformie LNU.

Działania prowadzone są w ramach projektu „Gmina Cieszanów Koduje z LNU”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here