Zgłoś się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

0

Ruszyły zgłoszenia do 6. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Osoby, które chcą wziąć udział w tej muzycznej rywalizacji mogą zgłaszać swoje nagrania do 15 stycznia 2021 r.

Fot. Tomasz Michalski, archiwum.

Zgłoszenia przyjmowane są od wszystkich chętnych – dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych. W rywalizacji wziąć udział mogą soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, orkiestry, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych. Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania dwóch utworów – obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej kolędy i jednej pastorałki (wyjątek stanowią dzieci od 6 do 9 lat. One wykonać muszą tylko jeden utwór). Mogą wzbogacić swój występ o choreografię i kostiumy. Jury oceniać będzie prezentacje w skali od 1 do 5 punktów. Szczególną uwagę zwróci na warunki głosowe, wykonanie i interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. 

Organizatorami konkursu są Centrum Kulturalne w Przemyślu, Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel. Karta zgłoszenia i regulamin 6. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dostępne są na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here