Burmistrz Cieszanowa zaprasza 24 grudnia o godz. 20.00 na „Cieszanowskie Opowieści Wigilijne”. To będzie wieczór pełen kolęd, świątecznych przepisów, wspomnień i życzeń.

– Chciałbym bardzo serdecznie wszystkich zaprosić na opowieści wigilijne. Będziemy wspominać, jak kiedyś przygotowywano się do Wigilii, jakie były dania, anegdoty. Myślę, że wszyscy będziemy mogli spędzić ten czas wspominając lata młodości (…) Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia. – zaprasza Zdzisław Zadworny, Burmistrz Cieszanowa.

W czasie spotkania o zwyczajach świątecznych, dzieleniu się opłatkiem i Bożym Narodzeniu opowiadać będą gospodynie z Grupy Śpiewaczej Niezapominajki, Marlena Wiciejowska – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz burmistrz Zdzisław Zadworny. Rozmowom przygrywać będzie Kapela Nad Brusienką, która zaprezentuje najpiękniejsze kolędy.

„Cieszanowskie Opowieści Wigilijne” dostępne będą na profilu Facebook „Nad Brusienką”.

Obejrzyjcie filmową zapowiedź wydarzenia.

AH, elubaczow.com 

3 komentarze

  1. Z powodu pandemii i obawy przez koronawirusem nie ma pełnego składu zespołu Niezapominajki. Jak widać panie są bez maseczek, obok siebie siedzą, rozmawiają i śpiewają więc łatwo można się zarazić. Pozostałe panie są przebrane ale to jest nieodpowiedzialne. Trzeba być bardzo nieodpowiedzialnym człowiekiem, aby takie coś organizować na potrzeby filmiku, aby później zaprezentować. Czy nie ma miejsca w Centrum Kultury i musi to się odbywać w chutorze Gorajec w posiadłościach człowieka ostatnio bardzo promującego swoją osobę, interes, nie szanującego i nie liczącego się z drugim człowiekiem, popierającym aborcję, tęczową flagę LGBT. To ludzie takiego pokroju znieważają wiarę katolicką, Matkę Boską profanując obraz w kolorach tęczowej pajęczyny. Widocznie to kolejny projekt za który ciągnie pieniądze i dlatego organizuje u siebie. Obecnie wiesza się na nieudolnym festiwalu tęczową flagę, a Polską depcze się na filmiku przygotowanym na Święto Niepodległości 11 listopada w Cieszanowie.

    • Jeżeli posiada pan jakiekolwiek dowody na te wszystkie wypociny, które zdołał pan tutaj zamieścić, jak na katolika przystało, mam nadzieję, że jest pan człowiekiem prawym i uczciwym, więc w odpowiednim terminie zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ww. Pragnę pana poinformować, iż jest to pański obowiązek, wynikający z obowiązujących przepisów prawa. Czekam do 10 stycznia 2021 r.

  2. Wyjaśniam kilka kwestii odnośnie poprzedniego mego wpisu, które mogły być niewłaściwie odebrane. Chodziło o to że panie w starszym wieku według wszelkich zaleceń powinny moim zdaniem raczej unikać kontaktów w czasie epidemii. W mojej ocenie zapraszanie osób do Gorajca w czasie epidemii to trochę nieodpowiedzialne. Wcześniejszy wpis wcale nie dotyczy osób na zdjęciu. Pisząc o osobach tego pokroju miałem na myśli jednostki, które miały podobne poglądy z których znany jest Pan z Gorajca. Głównie w dużych miastach miały miejsce jednostkowe przypadki profanacji symboli katolickich, pomników. Czy nie jest prawdą że radny powiatowy z Gorajca brał u dział w protestach w ramach tzw. „strajku kobiet”? Czy popiera środowiska antyklerykalne z których wywodzili się wandale w kilku miejscach w Polsce? Faktem jest że na naszym terenie nie było aktów wandalizmu i profanacji. Sytuacja z flagą biało-czerwoną przedstawioną na filmie może być odebrana niejednoznacznie.W ramach przedstawienia być może jest to dopuszczalne. W przypadku gdyby np. zamiast flagi biało czerwonej była deptana flaga izraelska nawet w ramach takiego samego przedstawienia., czy nie byłoby posądzenia ze strony Żydów o antysemityzm.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here