Inwestycje w wodociągi i kanalizację w Gminie Lubaczów

0

W Gminie Lubaczów trwa modernizacja istniejących ujęć wody oraz budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej.

Fot. gminalubaczow.pl

Obecnie w Dąbkowie uzbrajana jest sieć kanalizacyjna, a w przysiółku Żuki w miejscowości Opaka trwa budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W planach jest zmodernizowanie stacji uzdatniania wody w Szczutkowie. Prace prowadzone są w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Całkowity koszt zadania wynosi 1 037 746,13 zł, z czego 536 843 zł to wartość dofinansowania ze środków UE. Roboty zakończyć powinny się w połowie przyszłego roku.

Ponadto w Mokrzycy zostaną zwiększone możliwości produkcyjne obiektu do 1000 m³ wody na dobę oraz powstanie rezerwowy system zasilania. Wszystko dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie 2 200 000 złotych z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W rezerwowy system zasilania wyposażona zostanie także stacja uzdatniania wody w Wólce Krowickiej.

To nie wszystkie plany Gminy Lubaczów. Jednostka złożyła wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Chce wybudować zbiorczą sieć kanalizacyjną w miejscowości Dąbrowa i Lisie Jamy – ul. Sobieskiego, zmodernizować stację uzdatniania wody w Hucie Kryształowej oraz przebudować odcinki sieci wodociągowej w Baszni Górnej, Podlesiu i Tymcach. Całkowity koszt zadania to 2 859 896,23 zł (w tym dofinansowanie: 1 463 100 zł), a przewidywany termin zakończenia realizacji projektu to czerwiec 2022 roku.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here