Cieszanów: Spełnijmy życzenia z „Choinki marzeń”

0

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie ukryli swoje marzenia w „Choince marzeń”. Opiekunowie chcąc, by się spełniły uruchomili zrzutkę licząc na Waszą pomoc.

Fot. Dom Dziennego Pobytu w Cieszanowie

W Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie w ramach terapii zajęciowej osoby starsze stworzyły „Choinkę marzeń” składającą się ze schowków. Do nich seniorzy włożyli karteczki ze swoimi marzeniami. Największym pragnieniem jest możliwość dalszego spotykania się we wspólnym gronie. Opiekunowie są w stanie je spełnić, jednak, aby ziściły się pozostałe, potrzebują ludzkiego gestu dobroci i solidarności. Pani Maria chce wcielić się w rolę aktora spektaklu kukiełkowego, Panie Władzia i Czesia marzą o stylizowanej sesji fotograficznej, a Pan Tomek i Pani Krysia chcą wyjechać do kina. Inni pragną móc rozwijać swoje pasje rękodzielnicze, wyjść do restauracji i zwiedzić Zamek w Łańcucie. Na karteczkach pojawiły się również marzenia o wizycie w salonie piękności czy rozgrywkach gier planszowych.

– Stare przysłowie mówi, że „szczęściu trzeba czasami pomóc” – dlatego wierzymy w Państwa moc sprawczą –  ponieważ na realizację pozostałych marzeń (zakup maszyny do szycia, zakup gier planszowych, wyjazd do kina…) potrzebujemy środków finansowych. Będziemy szczęśliwi, gdy uda nam się spełnić choć jedno marzenie naszych podopiecznych oraz wdzięczni za każdy najmniejszy odruch serca. – mówi Anita Wolanin kierownik Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję mogą wpłacać środki za pośrednictwem strony: https://zrzutka.pl/fmu5ns.

O akcji w reportażu informuje także TVP3 Rzeszów, zachęcamy do obejrzenia relacji.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here