Narol: Przeżyli razem pół wieku

1

10 par z gminy Narol świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W czwartek (17.12) w Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy Narol odebrało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Fot. www.narol.pl

Ponadto Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i kosze z kwiatami, które wręczyli Grzegorz Dominik – Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Anna Sikora – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Części oficjalnej uroczystości towarzyszyła muzyka „Marszu Mendelsona”. Następnie, w nieco luźniejszej atmosferze, Jubilaci podzielili się swoimi wspomnieniami z dnia ślubu, przywołując wciąż jeszcze żywe obrazy tamtych wydarzeń sprzed pięćdziesięciu lat.

– Opowieści te u niejednych wywołały łzę wzruszenia, bądź to szczery uśmiech na twarzy. Nie sztuką jest pokochać, lecz sztuką wytrwać. – relacjonują pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Narol.

Złote Gody obchodzili: Kazimiera i Eugeniusz Bundyra z Płazowa, Franciszka i Roman Cisło z Narola, Kazimiera i Władysław Gałas z Rudy Różanieckiej, Janina i Zygmunt Kułakowscy z Jędrzejówki, Maria i Jan Panek z Narola-Wsi, Stanisława i Adam Wróbel z Płazowa, Michalina i Bolesław Wilczyńscy z Łukawicy, Danuta i Adam Szuper z Jędrzejówki oraz Władysława i Henryk Staszczuk z Narola-Wsi oraz Zuzanna i Andrzej Pachla z Jędrzejówki.

Galeria zdjęć, fot. narol.pl

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Gratuluję. Pozdrawiam Pana Cisło, tylko tego dostojnego jubilata znam. Pamiętam, będąc dzieckiem jakieś 30 lat temu jeździł ten pan milicjant przez Lisie Jamy czarnym motorem i dawał mandaty, za to, że psy nie były uwiązane lub inaczej zabezpieczone. Nic się pan nie zmienił. Dużo zdrowia dla wszystkich.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here