Mimo pandemii i niższych wpływów do lokalnych budżetów, powiat lubaczowski inwestuje w sieć dróg. Pomagają w tym dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Funduszu Covidowego.

W sumie na kilka inwestycji powiat dostał z budżetu państwa ponad 10 milionów złotych dofinansowania. Na miejscu realizowanych inwestycji pojawili się reporterzy TVP3 Rzeszów. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

Obecnie trwają prace na kilku ulicach Lubaczowa, a na gruntowny remont czeka jeszcze 40 kilometrów dróg powiatowych. Część z nich zostanie zrealizowana w przyszłym roku. To między innymi droga od granicy województwa przez Moszczanicę do Cewkowa.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów

5 komentarze

  1. Brawo. Zapraszamy na drogę powiatową ul. Przemysłowa wylot na Bałaje. Brak oświetlenia ( choć to ponoć jest w gestii urzędu miasta ) brak chodników i jakiej kolwiek infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo. Dorośli i przede wszystkim dzieci nie mają żadnych szans na bezpieczne przemieszczanie się pieszo czy rowerem szczególnie po zmroku. Ale chyba nic się nie zmieni póki ktoś nie zginie albo nie zostanie kaleką. Do tego jeszcze paru idiotów w samochodach którym się wydaje że są na drodze ekspresowej. No i oczywiście od lat powtarzane przez władze dyrdymaly że już są plany , projekty itd. itp.

    • Wyżej pytanie bardzo zasadne. Dla satysfakcji zmotoryzowanych, to tylko 7 km brakuje po stronie powiatu lubaczowskiego. Powiat biłgorajski w mijającym roku na tej drodze położył 25 km nawierzchni dając dobry przykład sąsiadom ze wschodu.
      Brawo!!!!!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here