Powiat lubaczowski: Przekazali „Choinki pełne nadziei”

0

We wtorek (15.12) Marta Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie, Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski oraz Piotr Cioch – asystent Poseł Teresy Pamuły przekazali „Choinki pełne nadziei”. Otrzymały je placówki sprawujące opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Akcja ma uwrażliwić na potrzeby osób niepełnosprawnych, starszych czy wykluczonych. Drzewka mają pomóc obdarowanym przeżywać czas Bożego Narodzenia w przyjaznej atmosferze, pełnej radości i wzajemnej życzliwości. Pierwsze choinki w ramach akcji trafiły 15. grudnia do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Lubaczowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaczowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Oczach. Wspólne śpiewanie kolęd i ubieranie drzewek wprowadziło wszystkich w klimat zbliżających się Świąt. Nie zabrakło również płynących prosto z serca życzeń, które złożyli zarówno przedstawiciele Powiatu Lubaczowskiego, poseł Teresy Pamuły, jak i odwiedzani podopieczni placówek, którzy obdarowali również gości własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i ozdobami.

Kolejne choinki w ramach akcji zostaną przekazane następnym placówkom pod koniec tygodnia.

– Zachęcamy również do włączenia się w ideę – rozejrzymy się wokół, bo być może blisko nas mieszkają osoby niepełnosprawne czy samotne, dla których przyniesiona przez nas choinka czy świąteczny stroik może być źródłem radości i nadziei, okazją do rozmowy i tak potrzebnego kontaktu z drugim człowiekiem. – mówią przedstawiciele Powiatu Lubaczowskiego.

Patronat nad akcją objęła Grażyna Zagrobelna – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, a drzewka przekazało Nadleśnictwo Oleszyce.

AH, elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here