Znane osoby ze świata sportu i filmu spotkały się z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie. W placówce przekonywali, że człowiek jest w stanie wyjść na prostą nawet z najgorszej sytuacji, czego oni są przykładem.

Z wychowankami MOW spotkali się Artur Siódmiak – wicemistrz świata w piłce ręcznej w 2007r. i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009r., Patryk Zaborowski – trener kadry narodowej w kickboxingu, Tomek Oświeciński – były zawodnik MMA, aktor znany z ról w  m.in. „M jak miłość’, „Pitbull”, „Ojciec Mateusz”, Michał Koterski – również aktor biorący udział w takich produkcjach, jak: „Świadek koronny”, „Dzień świra”, Olga Bołądź – aktorka młodego pokolenia, rozpoznawana z ekranizacji „Komisarz Alex”, „Czas honoru”, czy „Kobiety mafii”, Paweł Mateńczuk pseudonim NAVAL – ekspert ds. bezpieczeństwa, były żołnierz jednostki wojskowej GROM, uczestnik misji w Afganistanie i Iraku, autor książek „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy”, „Chłopaki z Marsa”, „Ekstremalny poradnik treningowy”.

– Osoby te często stanowią wzorzec do naśladowania, budzą podziw i uznanie. Patrząc na ich sukcesy można odnieść wrażenie, że to urodzeni szczęściarze, a jednak, jak się okazuje na własny sukces musieli sami ciężko zapracować. – mówi Dorota Wis z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

Każdy z gości opowiedział młodzieży swoją historię. Podkreślali, że nie urodzili się gwiazdami. Przeżywali negatywne doświadczenia, niekiedy mocno błądzili, gubili się na ścieżkach życia, ale potrafili się podnieść.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu Stowarzyszenia Akademii Sportu Artura Siódmiaka. Organizacja realizuje projekty skierowane do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na terenie całego kraju. Jest to działanie profilaktyczno-sportowe skierowane do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Idea akcji skupia się na uczeniu umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z napięciami oraz stresem m.in. poprzez sport oraz pokazuje, jak osiągać postawione cele. Projekt prezentuje wzorce godne naśladowania oraz informuje młodzież o prawach i obowiązkach oraz źródłach pomocy w sytuacjach kryzysowych.

AH, elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here