Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z Narola

1

W czwartek (10.12) na terenie gminy Horyniec-Zdrój miało miejsce obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy ciężarowego nissana. 64-latek z Narola miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W czwartek przed godz. 15, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie otrzymał zgłoszenie, że na trasie Dziewięcierz – Niwki w gminie Horyniec-Zdrój, 47-letni mieszkaniec tej gminy zauważył, że jadący przed nim kierowca ciężarowego nissana ma problem z utrzymaniem się na właściwym pasie ruchu. Podejrzewając, że może być pod wpływem alkoholu, wyprzedził go i zajechał mu drogę, zmuszając go do zatrzymania. Następnie podbiegł do samochodu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 64-letniego mieszkańca Narola, kierującego nissanem, ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i odholowali pojazd na parking strzeżony. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny w ostatnim czasie przykład obywatelskiej postawy mieszkańca naszego powiatu, który zareagował i nie pozostał obojętny na łamanie prawa. Gratulujemy i dziękujemy – czytamy na stronie KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

1 komentarz

  1. Szkoda że za próbę obywatelskiego zatrzymania pijanego policjanta z KPP lubaczów ok 2 lat temu nikt mi nie podziękował i nie pogratulował z KPP Lubaczów, tylko w zamian byłem dreczony nękany i przesladowany przez tutejszą policje i Sąd, przez dwa lata,
    za Obywatelską Postawę i próbę i w rezultacie zatrzymanie pijanego Policjanta z KPP Lubaczów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here