Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami MBP w Cieszanowie

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie zaprasza na spotkanie autorskie on-line z Jackiem Hugo-Baderem. O jego najnowszej książce „Szamańska choroba” będzie można posłuchać 4 grudnia o godz. 18:00.

Jacek Hugo-Bader, fot. Tomasz Michalski, arch.

W czasie spotkania Jacek Hugo-Bader – reporter „Gazety Wyborczej”, zdradzi, dlaczego od trzynastu lat marzył o poruszeniu szamańskiego tematu, a co było powodem, że bał się go „dotykać”. Jego najnowsza książka to niezwykła podróż w jego życiu, a podróżował wiele. Prawie cztery lata spędził w Rosji. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. Odbył również wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w „Białej gorączce”. W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę.

Jacek Hugo-Bader jest także autorem książek „Długi film o miłości”, „Powrót na Broad Peak”, „Audyt” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” oraz „Ślad po mezuzie”.

Dwukrotnie uhonorowany został nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka Skucha była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku.

Spotkanie z pisarzem zorganizowane zostanie w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”, w którym uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Relację będzie można śledzić w piątek (04.12) o godz. 18:00 na profilu MBP w Cieszanowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here