Pijany kierowca tira z powiatu lubaczowskiego wpadł na Śląsku

3

Kompletnie pijany kierowca tira z powiatu lubaczowskiego został zatrzymany przez śląskich policjantów. 31-letni mężczyzna jechał MAN-em przez centrum Bielska-Białej mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Fotografia świadka zdarzenia, fot. slaska.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali w czwartek (26.11) późnym wieczorem 31-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który ciężarowym MAN-em jechał przez centrum Bielska-Białej. Dziwne zachowanie kierowcy ciężarówki zwróciło uwagę innego kierowcy, który zawiadomił stróżów prawa i jechał za nim, aż do momentu zatrzymania go do kontroli drogowej.

Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze bielskiego wydziału prewencji od razu sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie, stąd 31-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego stracił „od ręki” prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. Policjanci wyjaśnią także, czy kierowca miał zezwolenie na przejazd samochodem ciężarowym przez centrum miasta.

elubaczow.com, slaska.policja.gov.pl

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here