Co to jest catering dietetyczny?

Niestety nie każdy ma czas lub nie może przygotować odpowiednio zbilansowanej diety uwzględniającej jego potrzeby i stan zdrowia. Na ratunek przychodzi catering pudełkowy – potrawy dietetyczne!

Catering inaczej dieta pudełkowa czy dostawa do drzwi, staje się coraz bardziej znaną formą żywienia. 

W cateringu pudełkowym dietetycy formułują dietę dostosowaną do potrzeb klienta (preferencje żywieniowe, choroby, alergie itp.) Na podstawie wcześniejszego wywiadu dietetycznego. Klient otrzymuje na wskazany adres i dzień paczkę składającą się z 1-5 dań (w zależności od zamówienia), zapakowanych w osobne pojemniki. Zamówienia pakietowe realizowane są głównie na tydzień lub miesiąc, chociaż można zamówić nawet jeden dzień.

Odchudzanie w diecie pudełkowej – zasady, produkty i skuteczność

Dlaczego to działa i czy to właściwy sposób na uzyskanie szczupłej sylwetki? W skład menu dietetycznego wchodzą: diety regenerujące, bogate w białko, o niskiej zawartości tłuszczu. Na każdy dzień przygotowywana jest odpowiednio zbilansowana dieta, która jest ustalana głównie na podstawie wcześniej ustalonych jadłospisów o pożądanej kaloryczności.

Dieta pudełkowa – szybka i skuteczna

Nowy styl i tempo życia zmuszają nas do zmiany stylu życia. Cały problem polega na tym, że część czasu spędzamy z laptopem, część na zakupach, większość czasu zajmuje praca, a czasu na gotowanie jest za mało. Nasi rodzice prowadzili zupełnie inny tryb życia. Pracowali fizycznie, jedli naturalne, pożywne posiłki i rzadziej chorowali.

Nie przestrzegając zasad zdrowego trybu życia, chcemy mieć dobre zdrowie i smukłą sylwetkę. Naukowcy nieustannie tworzą nowe cudowne leki na odchudzanie poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. Wiele kobiet stosuje tę dietę. Jednak przed zażyciem leków najlepiej jest przejść na naturalną, zdrową dietę.

Catering dietetyczny to bardzo dobrze dobrane zestawy pod względem kaloryczności i składu. Opiera się na diecie dopasowanej do naszych potrzeb, która powinna dostarczyć wszystkich potrzebnych nam składników.

Po wspomnianym wywiadzie dietetyk przygotowuje naszą dietę i zawartość kalorii. Dieta pudełkowa Konstantynów Łódzki również powinna być dla nas smaczna, dlatego uwzględniane są wszystkie nasze preferencje smakowe. Ustalamy również, które dania są dla nas najbardziej interesujące.

W diecie cateringowej możemy wybrać zarówno czas dostarczenia nam jedzenia, jak i ilość posiłków. Jest to bardzo wygodne dla osób, które pracują do późnych godzin nocnych i nie mają czasu na przygotowywanie posiłków do pracy, lub po prostu nie lubią gotować, albo nie potrafią. Do wyboru mamy zarówno lunche i pełne posiłki, śniadania, przekąski i kolacje.

Wszystko można uzgodnić z dietetykiem, który doradzi również, jak prawidłowo wypełnić te potrawy, których nie zamówimy. Dieta pudełkowa nie jest monotonna. Ustalamy, jakie produkty są nam nie tylko dozwolone, ale i smaczne, a dietetyk we współpracy z szefem kuchni dobiera dania, które lubimy. Jest to bardzo wygodne w momencie, gdy sami nie mamy czasu na gotowanie, a nie chcemy, aby nasza dieta była zbyt monotonna.

Jak wspomniano wcześniej, żywność dietetyczna ma określony cel – pożywienie ma nas odżywiać, dostarczać minerałów i witamin, ale może też pełnić funkcję terapeutyczną. Do wyboru jest wiele diet – posiłki przeznaczone są na schorzenia takie jak niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy wrzody żołądka. Dieta ustalana jest przez dietetyka po przeanalizowaniu naszych badań, a także po rozmowie, w której pyta o wszystkie nasze choroby. Mit jest taki, że żywność dietetyczna służy wyłącznie do utraty wagi. W rzeczywistości nie chodzi tylko o to, aby ludzie zmniejszali swoje rozmiary. Jest również odpowiedni dla osób, które chcą utrzymać zdrową wagę, a nawet przybrać na wadze. Dieta jest następnie specjalnie modyfikowana pod kątem zawartości kalorii.

Osoby starsze i chore coraz częściej korzystają z usług cateringowych, dla których częste robienie zakupów i przygotowywanie złożonych posiłków jest żmudne i zbyt drogie. Aby dieta była naprawdę urozmaicona, często potrzeba wielu składników, utrzymanie takiej tendencji w odżywianiu może być kłopotliwe, zwłaszcza gdy nie mamy czasu na codzienne zakupy i gotowanie.

Jeśli decydujesz się na jedzenie pudełkowe, idealnym wyborem może być ocena, która obejmuje porównania wielu firm dietetycznych. Ocena żywności dietetycznej da nam możliwość wyboru najlepszej dla nas firmy cateringowej, na którą również nas stać.

Kolacja dietetyczna

Catering dietetyczny to doskonały sposób na zdrowy i pożywny posiłek praktycznie w każdym miejscu. Obiady przeznaczone są dla osób pracujących, które potrzebują niezbędnych protein i minerałów, a także dużej dawki energii i witamin. Lunch dietetyczny nie musi być pozbawiony smaku. Dzięki profesjonalnemu odżywianiu potrawy są projektowane w taki sposób, aby zachowały swój smak, ale jednocześnie dodawały niezbędnej energii.

Specjaliści, którzy potrafią komponować różnorodne menu i przygotowywać posiłki, tworzą różnorodne obiady, idealne zarówno do podgrzewania, jak i przygotowywania zimnych potraw. Kolacja dietetyczna zazwyczaj składa się z porcji wysokiej jakości mięs, a dla wegetarian i wegan z innych ważnych źródeł białka, takich jak fasola lub soja. Każdy dietetyczny lunch zawiera również porcję warzyw oraz smacznych i zdrowych węglowodanów. 

W ciągu ostatnich kilku lat rośnie apetyt społeczeństwa na prawidłowe odżywianie. Coraz więcej osób rozumie, jak powinno wyglądać ich codzienne menu – catering pudełkowy to świetne rozwiązanie, wygodne i zdrowe zwłaszcza w obecnym czasie pandemii.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here