Odpowiedzialność właściciela lub posiadacza za broń palną

Broń palna to wspaniały wynalazek, który od zawsze rozpalał ciekawość ludzką. Poza swoim przeznaczeniem wiele modeli oferuje nietuzinkowy design, który potrafi także cieszyć oko. Z tego względu wśród właścicieli broni palnej jest wielu, którzy nabywają ją nie tylko z praktycznych, użytkowych względów, ale także z powodów estetycznych. Potrafią oni zgromadzić imponujących rozmiarów kolekcję, której czasem pozazdrościłoby niejedno muzeum.

Niezależnie od celu dla którego wchodzi się w posiadanie broni palnej, należy pamiętać, że posiadanie to wiąże się niezmiennie z wielką odpowiedzialnością – zarówno moralną jak i prawną. Właściciel oraz posiadacz broni (niezależnie czy jest to osoba prywatna, czy sprawuje nad nią pieczę w wyniku wykonywania obowiązków służbowych) jest zobowiązany do właściwego posługiwania się tą bronią (to znaczy w sposób zgodny z prawem i procedurami bezpieczeństwa a także we właściwym do tego miejscu i / lub okolicznościach). To jednak nie koniec obowiązków osoby dysonującej bronią palną. Osoba taka  musi zapewnić utrzymanie broni w stanie technicznym gwarantującym bezpieczne funkcjonowanie tej broni. Musi dbać o prawidłowy stan techniczny. Wreszcie, osoba władająca bronią palną musi zapewnić broni odpowiednie warunki do jej przechowywania.

W jaki sposób należy przechowywać broń palną?

Przechowywanie broni myśliwskiej lub jakiejkolwiek innej musi spełniać pewne specyficzne warunki. Broń palna musi być przechowywana lub składowana w specjalnie przeznaczonych do tego szafach. Szafy pancerne na broń z uwagi na swoją specjalną konstrukcję uniemożliwiają ich otwarcie przez przypadkowe osoby przypadkowe lub potencjalnych włamywaczy. Materiały i technologia w jakiej szafa na broń S1 jest wykonana uniemożliwia też zniszczenie jej części i dostanie się do środka. Wreszcie każda szafa pancerna na broń myśliwską (lub jakąkolwiek inną broń palną) posiada rozwiązania techniczne pozwalające na trwałe przytwierdzenie jej do podłoża i ściany w pomieszczeniu, w którym przechowywana jest broń.

Reasumując produkty renomowanego wytwórcy jak np szafa Novocan G3 S1 4 lub szafa Novocan G3 S1 8 to doskonałe rozwiązanie dla amatorskich jak i profesjonalnych właścicieli lub posiadaczy broni palnej. Nadają się one do zastosowania jakim jest przechowywanie broni palnej w domu. Są estetyczne w wyglądzie, odporne na działania niszczące z zewnątrz, niemożliwe do wyniesienia z pomieszczenia, w którym zostały zainstalowane. Wyposażone są w zamki stanowiące barierę przed ich siłowym otwarciem (stosowane w nich zamki kluczowe klasy A spełniają wymagania normy ENV 1300). Szafy tego typu dostępne w naszej ofercie posiadają drzwi otwierane pod kątem 90 stopni, co ułatwia ich codzienną eksploatację. Jedynie certyfikowana szafa na broń S1 pancerna jest w stanie spełnić powyższe wymagania i zagwarantować bezpieczeństwo przechowywanej broni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na naszej stronie internetowej poza szafami do przechowywania broni oferujemy tez szereg innych artykułów, niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania broni palnej oraz ułatwiających utrzymanie jej w należytej kondycji.

szafy pancerne na broń

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here