Mikołajki się zbliżają, Święta Bożego Narodzenia także. Słowem: nadchodzi czas przygotowywania prezentów. Gdy kupimy już podarunki, musimy podjąć się kolejnego zadania i odpowiednio je zapakować. Jeśli masz zamiar obdarować kogoś książką lub prezentem w oryginalnym opakowaniu sprawa jest dość prosta. Problemy pojawiają się w przypadku podarunków o nieregularnych kształtach: skarbonek,  ubrań czy sprzętów sportowych. Jak je zapakować? Oto sprawdzone sposoby.

1. Pudełko fasonowe

Pudełko to najtańsze i najbardziej ekologiczne opakowanie na prezent. Umieścisz w nim wiele rzeczy: drobną odzież, sprzęty elektroniczne, przedmioty szklane, kosmetyki i różnego rodzaju ozdoby. Do wyboru mamy tradycyjne pudełka klapowe lub, zyskujące coraz większą popularność, kartony fasonowe. Do pakowania prezentów najlepiej wybrać drugie z nich. Mają bardziej estetyczny wygląd, zwłaszcza jeśli zakupisz model w białym kolorze, i złożysz je bez użycia taśmy klejącej. Różne modele pudełek fasonowych i klapowych, które możesz wykorzystać do pakowania prezentów, zakupisz na stronie: https://kartony24.eu, gdzie oferta jest ogromna. Gdy wybierzesz już odpowiedni karton, czas przystąpić do działania. Na początku przygotuj ozdoby. Możesz wykorzystać w tym celu kolorowy papier, brokat, cekiny czy gotowe naklejki. Wytnij z papieru gwiazdki i choinki, które przykleisz na tekturowych ściankach i przyozdobisz brokatem oraz cekinami. Na pudełku możesz umieścić także specjalne życzenia. Jeśli nie masz pod ręką takich akcesoriów ani papieru ozdobnego, pudełko możesz owinąć w gazetę lub mapę, a całość przewiązać wstążką albo jutowym sznurkiem. Takie opakowanie będzie nie tylko ładne, lecz także niekonwencjonalne. Wewnętrzną część opakowania należy wyłożyć tzw. wełną drzewną lub zmiętą bibułą.

2. Skarpetka

Ponoć w niektórych domach Mikołaj wkłada prezenty do świątecznych skarpet, które wiszą nad kominkiem. My także możemy zainspirować się tą techniką. Jeśli chcesz podarować komuś wino, wystarczy włożyć je… w skarpetkę. Na początku udaj się do sklepu po skarpetki w świąteczne wzory. Pamiętaj, że muszą być dość długie, tak, aby zmieściła się w nich cała butelka. Gdy zakupy masz już za sobą, wystarczy włożyć wino w skarpetkę i zawiązać ją w supeł nad korkiem. Drugą skarpetką można przewiązać butelkę w okolicach węższej części, tak by uzyskać kokardę.  W ten sposób podarujemy komuś dwa prezenty w jednym!

3.Tuba kartonowa

Zamierzasz wręczyć kalendarz lub plakat ze zdjęciem w dużym formacie? Pakowanie takich prezentów może stanowić spore wyzwanie. Nie trudno tu o przedarcie lub zagniecenia. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na pakowanie podarunków z papieru. W tym celu możesz wykorzystać chociażby tuby kartonowe. Takie tuby przeznaczone są do wysyłki tapet, grafik i projektów, ale jeśli odpowiednio je przyozdobimy z powodzeniem możemy wykorzystać je jako opakowanie na prezent. Na początku kup tubę kartonową okrągłą lub kwadratową. Potem oklej ją papierem prezentowym. Najlepiej nałożyć kilka warstw papieru. Zwiń kalendarz lub plakat w rulon i umieść wewnątrz opakowania. Zamknij je, a na zatyczkę nałóż ozdobną serwetkę, którą przymocujesz za pomocą cienkiej wstążki lub gumki recepturki. Idealne opakowanie na prezenty z papieru jest już gotowe.

4. Celofan

Figurki, szklane naczynia i ozdoby świetnie zaprezentują się w celofanie. Wystarczy zakupić kilka arkuszy, a potem umieścić podarunki na środku kwadratowych kawałków celofanu i zawinąć wszystkie rogi do góry, by następnie przewiązać je wstążką lub sznurkiem. Jeśli nie chcemy, by zawartość była widoczna pod przezroczystym celofanem możemy dodatkowo umieścić w nim kilka warstw tiulu lub cienką bibułę, dzięki czemu nasz podarunek stanie się bardziej kolorowy.

5. Słoiczki

Do pakowania słodyczy, pieniędzy i innych drobnych upominków idealnie sprawdzą się słoiczki. Umieść w nich zawartość, nałóż zakrętkę, a potem przygotuj dekoracje. Na szklanej ściance możesz przykleić etykietę z życzeniami, a na zakrętkę nałóż ozdobną serwetkę, którą przewiążesz wstążką. Teraz wystarczy umieścić na wstążce bilecik z imieniem osoby, którą zamierzamy obdarować i plaster suszonej pomarańczy. Jeśli nie umieszczasz wewnątrz słodyczy, ale pieniądze lub drobny upominek, możesz wymościć słoiczek świerkowymi gałązkami, laską cynamonu i szyszkami , a dopiero potem włożyć do środka zwinięte w rulon banknoty. Takie słoiczki idealnie wpiszą się w świąteczną atmosferę.

Pakowanie prezentów o nieregularnych kształtach to spore wyzwanie, ale istnieją sposoby, które pozwolą nam się uporać z nawet najbardziej niekonwencjonalnym podarunkiem. Co więcej, do tego celu nie potrzebujesz drogich i wyszukanych akcesoriów. Czasami, by przygotować prezent trzeba tylko sięgnąć po przedmioty, które mamy pod ręką. Wystarczy wyobraźnia i kilka wskazówek.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here