W Muzeum Kresów w Lubaczowie realizowany jest trzeci etap budowy budynku magazynowego, powstającego w zachodnim boku muzealnego dziedzińca.

Prace polegają na wykonaniu  m.in.: instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej czy robotach budowlanych wewnątrz budynku. Zostaną podwieszone sufity, ściany będą ocieplone, a tynki wewnętrzne i wylewki – położone. Ponadto roboty obejmą zagospodarowanie terenu poprzez izolację fundamentów, doprowadzenie do budynku instalacji wodno-kanalizacyjnej i grzewczej, a także wykonanie rampy i schodów. Przypomnijmy, że zadanie realizuje przedsiębiorstwo Usługi Budowlane Bud-Mont Tadeusz Bednarczyk.

– W nowym obiekcie magazynowym, powstającym w ramach inwestycji, zapewnione zostaną prawidłowe warunki przechowywania zbiorów m.in. jeśli chodzi o stałą temperaturę i wilgotność. W budynku znajdą się również pracownie pracowników merytorycznych oraz pracownia konserwatorska, co przyczyni się do zwiększenia komfortu pracy muzealników i pozwoli na bieżące prace zabezpieczające muzealia. Jest to niezwykle istotne z uwagi na bardzo zły stan techniczny naszej siedziby, która wymaga pilnego i generalnego remontu. – czytamy na stronie Muzeum Kresów.

Inwestycja możliwa dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego i Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here