Praca na wielu stanowiskach wiąże się z mniejszym lub większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia. Niebezpieczeństwo może wynikać zarówno z czynników fizycznych (na przykład upadające przedmioty na budowach czy w halach produkcyjnych oraz najechanie na stopę przez wózek paletowy), a także chemicznych czy biologicznych (te pojawiają się nie tylko w laboratoriach, ale też podczas pracy w skażonym otoczeniu – na przykład przy sprzątaniu mieszkań). W takich przypadkach pracodawca powinien zapewnić pracownikom odpowiednią odzież ochronną. Co musi wejść w jej skład?

  1. 1. Zanim odwiedzisz sklep BHP zapoznaj się z branżowymi normami
  2. 2. Sklep z odzieżą roboczą. Na co zwrócić uwagę? Wygoda jest najważniejsza
  3. 3. Sklep z artykułami BHP. Czym kierować się przy wyborze odzieży roboczej?

Zanim odwiedzisz sklep BHP zapoznaj się z branżowymi normami

Przy wyborze odzieży roboczej i ochronnej w pierwszej kolejności należy kierować się normami obowiązującymi w danej branży. Są one ważne z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy to bezpieczeństwo naszych pracowników. Normy są ustalane w ten sposób, by zapewnić maksymalny stopień ochrony na danym stanowisku w określonym rodzaju zakłady pracy i kierując się nimi jesteśmy w stanie ochronić załogę przed większością zagrożeń. Drugi to kary, które mogą zostać nałożone na firmę w przypadku, gdy jej pracownicy będą wyposażeni w niewłaściwą, niespełniającą norm odzież oraz sprzęt ochronny.

Sklep z odzieżą roboczą. Na co zwrócić uwagę? Wygoda jest najważniejsza

Kolejnym ważnym czynnikiem, którym należy kierować się, odwiedzając sklep z odzieżą roboczą lub robiąc zakupy online na https://balticbhp.pl/, jest wygoda poszczególnych ubrań. Nie zapominajmy, że ubrani w nie pracownicy będą spędzać co najmniej osiem, a czasem nawet więcej godzin dziennie. Jakiekolwiek obniżenie stopnia komfortu będzie niestety skutkować znacznym spadkiem ich wydajności. Pogłębiająca się frustracja może też prowadzić do pogorszenia się atmosfery w pracy. Warto więc poprosić swoich pracowników o opinie na temat poszczególnych artykułów i przy podejmowaniu kolejnych decyzji kierować się przede wszystkim ich sugestiami.

Sklep z artykułami BHP. Czym kierować się przy wyborze odzieży roboczej?

Wymienione przez nas w powyższych akapitach czynniki są niewątpliwie najważniejszymi kryteriami, którymi należy kierować się przy wyborze odzieży roboczej. Poza tym duże znaczenie ma też wytrzymałość ubrań – rodzaj użytych materiałów oraz jakość wykonania w znacznym stopniu przełożą się na firmowe oszczędności i pozwolą na zmniejszenie częstotliwości wymiany ubrań roboczych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here