Nagrobek dla ofiar hitlerowskiej zbrodni w gminie Lubaczów

2

Gmina Lubaczów, uzyskując dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na cmentarzu w Załużu wykonała nowy nagrobek granitowy na mogile, w której pochowane są ofiary hitlerowskiej zbrodni.

Fot. gminalubaczow.pl

Spoczywają w niej Stefan Cencora (1906 – 1941) i Onyszko Michalik (1908 – 1941). Zginęli wraz z innymi mieszkańcami przysiółka Załuże-Czarne z rąk żołnierzy niemieckiego Wehrmachtu w dniu 22.06.1941 r. Ofiary tej zbrodni spoczywają w różnych mogiłach na cmentarzu w Załużu. Groby te są miejscami pamięci narodowej.

Całkowity koszt robót wyniósł  6 959,00 zł, a zadanie zostało dofinansowane w kwocie 5 457,00 zł w ramach Programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

  1. Godne upamietnienie ofiar NIEMIECKIEJ zbrodni. I na kazdym kroku nalezy to podkreslac bo ostatnimi czasy pojawia sie retoryka,ze oto w latach 30-tych w Niemczech pojawili sie jacys tajemniczy nazisci (nie wiem,z kosmosu przylecieli) zniszczyli Europe,wymordowali miliony ludzi a potem po 45 odlecieli z powrotem. To byli Niemcy i Austryjacy. oraz ich kolaboranci

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here