Zdrowy styl życia to nie jest moda, przemijający trend – to świadomy wybór drogi, dzięki której można uniknąć groźnych chorób i wydatnie przedłużyć swoje życie. Źródłem, z którego należy czerpać jest natura: ekokosmetyki, nieskażona żywność oraz zioła powinny być najważniejszymi pozycjami na liście codziennych zakupów.

Oferta sklepów zielarskich w Przemyślu – pochodzenie ma znaczenie

Cechą wyróżniającą towary oferowane w sklepach zielarskich są certyfikaty potwierdzające ich czystość biologiczną ze względu na zawartość surowców i miejsce pochodzenia. Nowoczesne sklepy zielarskie już dawno przestały być paraaptekami handlującymi ziołami suszonymi, herbatami, syropami, suplementami produkowanymi na bazie roślin. Obecnie to mini centra handlowe specjalizujące się w sprzedaży wszystkiego, co naturalne. Obok tradycyjnych ziół do celów medycznych czy kulinarnych w sklepach zielarskich można zakupić świeżą i przetworzoną żywność oraz kosmetyki.

W sklepach zielarskich mogą zaopatrywać się osoby niebędące na diecie oraz wszyscy korzystający z diet medycznych czy redukcyjnych, rekonwalescenci, wegetarianie, weganie. Wyroby nie pochodzą z fabryk – producentami są zazwyczaj małe rodzinne firmy lub ekologiczne gospodarstwa rolne.
Wyznacznikiem nowoczesności jest również tryb sprzedaży – sklepy zielarskie coraz częściej łączą tradycyjny model sprzedaży w punktach stacjonarnych z e-commerce. W internetowej bazie można znaleźć sklep zielarski w każdym większym mieście (https://sklepy-zielarskie.pl/l/m-przemysl/).

Sklep zielarski – apteka bez recept

W sklepach zielarskich można zakupić zioła i preparaty ziołowe o charakterze prozdrowotnym. Nie jest wymagane posiadanie recepty – ziołowe tabletki, syropy, krople, herbaty, soki są całkowicie bezpieczne. Kompetentni sprzedawcy potrafią doradzić i dobrać specyfik odpowiedni dla schorzenia oraz wieku klienta.
Preparaty ziołowe mają różne formy. Najczęściej są to herbaty typu fix oraz susz konfekcjonowany lub sprzedawany na wagę. Bez problemu można komponować własne mieszanki lub skorzystać z oferty sklepowej.

Smacznie i zdrowo

Nieskażona żywność to podstawa zdrowego stylu życia.

W sklepach zielarskich można nabyć:

 • – Świeże owoce, warzywa, zioła pochodzące z ekoupraw,
 • – Nabiał z mleka krowiego, owczego, koziego z gospodarstw ekologicznych,
 • – Mleka, śmietany, sery, masła pochodzenia roślinnego,
 • – Mięso i wyroby wędliniarskie z uboju gospodarczego lub z dziczyzny,
 • – Miody,
 • – Oliwy, oleje, octy,
 • – Mąki, kasze, makarony,
 • – Wyroby niezawierające cukru,
 • – Produkty bezbiałkowe, bezglutenowe, bez laktozowy,
 • – Żywność wegetariańską i wegańską,
 • – Naturalne przetwory konserwowane bez dodatku chemii (konfitury, dżemy, humusy, pasztety),
 • – Soki, napoje, wina,
 • – Nasiona, orzechy,
 • – Przyprawy ziołowe

oraz wiele innych wyrobów wpisujących się w obszar zdrowego żywienia.

Naturalna siła piękna

Zielarnie w Przemyślu sprzedają kosmetyki pochodzenia naturalnego, które doskonale sprawdzają się w przypadku alergii, dermatoz, zmian starczych. Można je stosować profilaktycznie również na skórę, włosy i paznokcie bez zmian chorobowych. Wszystkie kosmetyki pochodzą od producentów, którzy nie wykorzystują do testowania zwierząt. Wiele produktów służących do pielęgnacji lub makijażu zawiera wyłącznie składniki roślinne, dzięki czemu mogą ich używać weganie.
W sklepach ziołowych można także nabyć wysokiej jakości surowce do domowej produkcji kosmetyków: mydeł, kremów, szamponów, olejków, balsamów, toników czy peelingów.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here