Manifestacja, w której wzięło udział kilkaset osób, rozpoczęła się na lubaczowskim rynku o godz. 18. W Lubaczowie to już kolejny taki „spacer” po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej.

Po tym jak w czwartek (22.10) Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawowe zapisy zezwalające na aborcję ze względu na poważne wady płodu są niezgodne z Konstytucją – mieszkańcy wielu miasto w Polsce wyszli na ulice. Dziś kilkaset osób ponownie spotkało się na lubaczowskim Rynku. Manifestanci z transparentami przeszli także ulicami naszego miasta.

Fotorelacja z środowej manifestacji w Lubaczowie.

64 komentarze

 1. Oglądałem ten pochód październikowy i jestem po wrażeniem tej proletariuszki na czele w wieku babcinym, pamiętającej zapewne pochody 1 majowe w latach pięćdziesiątych, krzyczącej:moja macica, moja pipka itp. baba ma jaja po same kolana. Szacun babciu.

  • To nauczycielka języka polskiego Pani B. puszczała takie wiązanki przekleństw jakby wczoraj opuściła zakład karny. Taki ktoś uczył nasze dzieci języka ojczystego. A te małoletnie cielęta szły za staruszką i kleły jak szewce. Takie to postkomunistyczne „elity”.

 2. Kolejny raz obrazą Pan te osoby insynuując, że przyszli sobie tylko, żeby przejść się w czasie zarazy i krzyczeć, tylko, że PiS źle rządzi. Te osoby wiedziały za czym poszły. To Pan nie wie, że Pana PiS posunął się najpierw do majstrowania w prawie przy rolnikach. Potem lekarzom walczącym o nasze życie zwłaszcza w tym trudnym okresie, że nie chce im się robić a teraz za kobiety. A to wszystko dlatego, że nie chcą przyznać się do upadku polskiej gospodarki. Dzięki tym strajkującym dowiemy się ilu jest wyznawców PiS, którzy mają kobiety za nic.

 3. Oczywiście oprócz ***** *** powinno być też ***** PSL Kukiz’15 i ***** Konfederację bo posłowie z tych ugrupowań też podpisali się pod wnioskiem do TK. Nie było?? Nie wpisuje się w strategię walki z PiS. A może strach bo ciepła posadka to zawsze ciepła posadka.

 4. W tym marszu uczestniczyła była nauczycielka Języka Polskiego pani ,,Be….”
  Jestem zszokowany że nauczycielka i to języka Polskiego deprawuje młodzież skandując hasła ,, je..bać” PiS

  Ta pani ma skrzywiony kręgosłup moralny i to bardzo.

 5. TYLKO PIS !!!!! BRAWO DLA KIBICÓW !!! W LUBACZOWIE NIE MACIE SZANS LEWACY ……

  TO TERENY NASZE JAK CAŁE PODKARPACIE ….. !!!! JAROSŁAW KACZYŃSKI PRAWDZIWY PRZYWÓDCA!!!!

  DZIĘKI PRAWU I SPRAWIEDLIWOŚĆ ŻYJE NAM SIĘ NAPRAWDĘ LEPIEJ !!!

  U NAS NA WIOSCE NIKT, POWTARZAM NIKT NIE POWIE ZŁEGO SŁOWA NA PIS!!!

  TU PRACY NIE MA ALE DZIĘKI WIELKIEMU JAROSŁAWOWI MAMY 500+, MAMY DZIECI I TO TYLKO SIĘ LICZY !!!!!

  WON LEWACY , PRECZ !!!

 6. Trzy dni – możliwość przytulenia, potrzymania za rączkę, pożegnania się, chrztu. Możliwość poczucia przez Maleństwo, że jest kochane, że ktoś jest blisko. Uświadomienie sobie, że nic nie trwa wiecznie, że trzeba się cieszyć tym co mamy – pięknem przyrody, przyjaciółmi, rodziną. Tym, że przeżyłam dzień i mogłam doświadczyć wielu cudownych chwil – śpiew ptaków, deszcz, uśmiech. To, że nie ma wojny i bezpiecznie mogę położyć się spać, ze świadomością, że żadna bomba nie spadnie na mój dom, itp., itd. Mały człowiek i krótkie życie, ale życie.

  Po drugie: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, każdy ma prawo nie zgodzić się/zgodzić się z decyzją TK, każdy ma prawo do wiary lub jej braku, ale publiczne wulgaryzmy, agresja i dewastacja kościołów/pomni ków niestety moim zdaniem przekracza dobre maniery i budzi niesmak.

  • W pełni się z Panią zgadzam. Nie problemem jest tutaj protest, bo każdy ma do niego prawo. Prawo do wolności słowa, do wyborów, ale skandowanie takich słów przez osoby wykształcone, przez nauczycieli, pedagogów, pielęgniarki, osoby pracujące w naszych urzędach, to jest coś strasznego. Obrażanie uczuć religijnych katolików, przez wykorzystanie krzyża w plakatach. To boli. Gdzie tutaj tolerancja?
   Co mnie jeszcze przeraża, że te matki biorą dzieci, które nie rozumieją tego, co się dzieje , a w głębi serca mocno to przeżywają.

 7. Niczego nieświadome młode społeczeństwo które myśli że ich wirus nie dotyczy gdyż (są młodzi i beztroscy)
  A to ogromny argument w umyśle młodego człowieka.

  Czy osoby które wyprowadzają tych młodych ludzi na ulicę są świadomi zagrożenia życia dla tych dzieciaków.

 8. W tych protestach chodzi o to, PAŃSTWO zapewniło KAŻDEJ MATCE warunki do PODJĘCIA BEZPIECZNEJ DECYZJI. Rząd Kaczyńskiego tego nie zapewnia. Nie edukuje, gdy edukacja seksualna jest absolutną podstawą i powinna mówić ona między innymi o tym, że istnieje antykoncepcja, jak ona działa, przed czym nie chroni. Antykoncepcja, którą stosować mogą (a kiedy nie mogą) mężczyźni i kobiety.
  Te protesty sprzeciwiają się władzy, która dzieli naród i dąży do totalitaryzmu. Bo demokracja jest wtedy, kiedy państwo dąży do pogodzenia ludzi o różnych poglądach, nie kiedy optuje za jedyną i słuszną według niego opcją. Demokracja pozwala na wybór. Na bezpieczny wybór. Na możliwość tego wyboru. Państwo demokratyczne ma być neutralne. Nie wyznające jedyny słuszny światopogląd, bo jest ich wiele.
  Ten rząd nie wspiera programów edukacyjnych, bo jest mu to nie na rękę. Niewyedukowanym społeczeństwem łatwiej manipulować, grając na emocjach i instynktach. Mam w rodzinie osobę niepełnosprawną. W projekcie, w którym uczestniczę, są matki dzieci ciężko chorych i niepełnosprawnych. Od państwa nie dostają żadnego wsparcia. Ci, którzy stają w obronie życia, ani razu nie okazali im zainteresowania. O co walczycie? O zarodek, o nienarodzoną jeszcze istotę, a co potem? Potem rodziny niech radzą sobie same.
  W historii Lubaczowa czegoś takiego jeszcze nie było. A skoro nawet ludzie z tych małych miejscowości poczuli, że nie godzą się na coraz to większe restrykcje nakładane przed rząd, karanie, zamiast wspieranie, to coś jest na rzeczy.
  Nie wiem czy mój komentarz cokolwiek zmieni i nie nastawiam się na to. Mam tylko nadzieję, że otworzę czyjś zamknięty światopogląd albo chociaż pobudzę do refleksji.
  Chciałabym, by nadszedł taki moment, że my, ludzie o różnych poglądach, przestaniemy wchodzić w cudze życie. Wybór powinien mieć każdy, a by nie podejmować go pochopnie, w chwili życiowego kryzysu, powinien dostać wsparcie nie tylko rodziny, ale profesjonalne, psychologiczne. Nie możemy mówić innym jak mają żyć i jak mają postępować. Każdy człowiek jest za siebie odpowiedzialny. Możemy jednak walczyć o to, by każdy mógł podjąć decyzję za siebie.
  Pozdrawiam.

  • Spodziewałam się, że ktoś to napisze 😉
   Nie zgodzę się z tym. Już się zmienia, budzi się świadomość społeczna. Najważniejsze teraz to edukować, bo obecny rząd nam ten edukacji nie zapewni. Musimy mówić o tym, o czym naprawdę jest ten protest (wielu z braku wiedzy wciąż twierdzi, że to propaganda dzieciobójców), bo choć kreatywne, krótkie hasła tego nie wyjaśnią, nadal są jednak wciąż potrzebne. Wiedzę trzeba podać ludziom na tacy, a wtedy ci, którzy będą chcieli, po nią sięgną. Ci, którzy wolą być zamknięci być może tacy pozostaną. Trzeba tłumaczyć, czym jest demokracja, wolność wyboru, mi o tym w szkole nie powiedziano. Nadal się tego uczę. Dzisiaj mocy tych wartości uczy mnie ulica i to co się dzisiaj na niej dzieje. To młodzi ludzie, do których należę, są przyszłością tego kraju, a to od nich zaczyna się ta zmiana, wystarczy spojrzeć ilu ich przychodzi na protesty i jak stanowczo, dosadnie i bez pardonu potrafią powiedzieć „NIE”. Jak to panie powstańczynie powiedziały, „wolnośc nie jest dana raz na zawsze”, ale kobiety pokazały, jak ogromną są siłą i jak wielu ludzi (taksówkarzy, lekarzy, artystów, osoby pracujące w gastronomii, osoby LGBT) potrafią za sobą pociągnąć. To już się dzieje. Lubaczów nigdy przedtem czegoś takiego nie przeżył. Ja czuję ogromną nadzieję, a zasiadające w obecnym rządzie osoby nie mają mocy, żeby jej odebrać. Nie daję takiego pozwolenia manipulantom, podżegaczom i kłamcom, którzy wydali wyrok tylko po to, żeby podzielić społeczeństwo w czasie kryzysu, do którego każdą kolejną decyzją dokładają obciążającą ich cegiełkę. Tylko trochę bardzo odlecieli i niektórzy jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy.
   Pozdrawiam!

 9. Młodym społeczeństwem jest bardzo łatwo manipulować i zradykalizować jest też bardzo łatwo jeżeli oczywiście ktoś potrafi to zrobić a środowiska Lewicowo – liberalne są w tym mistrzami gdyż uczyli się od mistrzów manipulacji społeczeństwem czyli od Rosji.

 10. Środowiska liberalno-lewic owe nie potrafią wygrać wyborów w demokratyczny sposób gdyż nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu więc chcą przejąć władzę innym sposobem. Potrafią grać na emocjach mniejszości społecznych.
  Niestety teraz wykorzystują naiwność tych młodych dziewcząt że niby walczą o ich prawa a tak naprawdę życie i zdrowie tej młodzieży ich nie interesuje.
  Ważne aby przejąć władzę.

  • Mniejszości społecznych? Sondaż SW Research dla serwisu rp.pl z grudnia 2018 r.: „Prawie połowa respondentów (48 proc.) uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna być złagodzona. Co czwarty ankietowany (26 proc.) jest zdania, że w obecnym kształcie jest ona odpowiednia. Tylko 12 proc. chciałoby jej zaostrzenia, a 14 proc. nie ma opinii w tej sprawie.”

  • polack2010, jakich młodych dziewcząt – dojrzałe kobiety w wieku 30+, mające dobrą pracę, znające języki, podróżujące po świecie Ty nazywasz młodymi dziewczynami?

   Powiedz to bohaterze, czy już skończyłeś liceum czy jeszcze się borykasz z edukacją, bo o życiu to nie wiesz ewidentnie nic.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here