Maturzyści zawierzyli Matce Bożej Łaskawej swoje egzaminy

2

Maturzyści z powiatu lubaczowskiego zawierzyli Matce Bożej Łaskawej swoje egzaminy dojrzałości i drogę życiowego powołania. W sobotę (24.10) odbyła się pielgrzymka uczniów szkół średnich do Konkatedry.

Z powodu panującej epidemii w tym roku maturzyści nie mogli odbyć diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Z tych powodów zostały zorganizowane rejonowe pielgrzymki. W sobotę odbyły się one nie tylko w Lubaczowie, ale także  w Biłgoraju, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.

W Lubaczowie pielgrzymka rozpoczęła się konferencją i modlitwą różańcową, w której uczestniczyli m.in. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, Zespołu Szkół w Lubaczowie i Zespołu Szkół w Oleszycach. Później odprawiono mszę świętą, której przewodniczył dziekan, ks. Andrzej Stopyra. Homilię wygłosił ks. Sławomir Skowroński. Podkreślał, że bardzo ważne w życiu jest zdobycie wykształcenia, a człowiek niejednokrotnie staje przed większymi i ważniejszymi „egzaminami”. Wskazywał także maturzystom na Matkę Bożą, która uczy na zawierzenia Panu Bogu.

W czasie modlitwy młodzież zawierzyła swoje życiowe wybory Matce Bożej.

AH, elubaczow.com 

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here