Kierowco uważaj, w Lubaczowie ruszą remonty kolejnych dróg

0

Kierowcy korzystający z lubaczowskich dróg będą musieli mierzyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Od wtorku (27.20) rusza przebudowa ul. Konopnickiej, ul. Mickiewicza i ul. Krasińskiego. Będzie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Obecnie m.in. w pobliżu budynku Starostwa Powiatowego trwają prace przygotowawcze, związane z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu i dostawami materiałów na budowę. W ramach inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia o długości 880 m.b., chodniki o łącznej długości 1397 m.b. oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa. Prace powinny zakończyć się do września 2021 r.

Wartość całego zadania wynosi 2 788 229,74 zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych to 1 572 790,00 zł. Reszta środków podzielona została po równo między Gminą Miejską Lubaczów, a Powiatem Lubaczowskim (po 524 263,59 zł).

Ponadto w ramach zadania wykonana zostanie przebudowa kanalizacji w obrębie ulic: Konopnickiej, Baziaka i Kopernika o wartości 166 912,56 zł. Koszty w całości zostaną pokryte z budżetu Gminy Miejskiej Lubaczów.

Przypomnijmy, że w Lubaczowie trwają również prace związane z budową ul. Nowej i Konopnickiej.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here