W Lipsku otwarto park rekreacyjno-turystyczny

2

W Lipsku w gminie Narol miejsce dotychczas nieco zaniedbane i zapomniane przeobraziło się w pięknie zagospodarowaną przestrzeń do wypoczynku. W sobotę (17.10) na terenie tzw. „Psich Górek” odbyło się uroczyste otwarcie parku rekreacyjno-turystycznego.

Mieszkańcy Lipska, Narola i okolic mogą korzystać już m.in. z dużego placu zabaw dla dzieci, siłowni zewnętrznej czy miejsca grillowego. Na obiekt składa się również mały amfiteatr z zadaszoną sceną. Całość „spina” malownicza aleja, wzdłuż której umieszczono ławki w otoczeniu krzewów i pnączy. Park zyskał także oświetlenie. Rolę dydaktyczną spełniają tablice edukacyjno-informacyjne, na których wyeksponowana została historia tego miejsca w formie tekstów i fotografii.

Park rekreacyjno-turystyczny uroczyście otwarto w sobotę (17.10). Organizatorem wydarzenia był Sołtys miejscowości Lipsko Antoni Steczkiewicz. W uroczystości wzięli udział także m.in. Wiceprezes Stowarzyszenia RLGD Roztocze Andrzej Adamek, Burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Krzysztof Szawara. Obiekt poświęcił ks. Dziekan Julian Leńczuk. W czasie przemówień mówiono o spełnianiu marzeń, od których wiele projektów, takich jak ten, bierze swój początek. Są to marzenia realizowane nie z myślą o osobistych korzyściach lecz o wspólnym dobru, jakim jest podarowanie mieszkańcom miejsca, które będzie służyło ich integracji i rozrywce.

Organizatorzy podkreślili, że w przyszłym roku, w czerwcu planują przygotować cykliczną imprezę plenerową, która odbywałaby się w parku. Wydarzenie kiedyś realizowane było w okresie przesilenia wiosenno-letniego pod nazwą „Wianki”. Pomysłodawcy mają nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na realizację tych planów.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie RLGD Roztocze pn.: „Zagospodarowanie terenu gminnego na potrzeby utworzenia parku rekreacyjno-turystycznego w Lipsku” współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to 600 000,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków PROW wyniosło 300 000,00 zł – informuje Rybacka Lokalna Grupa Działania „ROZTOCZE”.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here