Laptopy od Fundacji Kościuszkowskiej dla uczennic „Ogólniaka”

0

Dzisiaj (20.10) w Starostwie Powiatowym dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie otrzymały laptopy do zdalnej nauki. Komputery przekazał we wtorek Marek Skulimowski – Prezes i Dyrektor Wykonawczy Fundacji Kościuszkowskiej.

Fot. powiatlubaczowski.pl

Inicjatywa pomocy potrzebującym uczniom zrodziła się spontanicznie podczas spotkania Adama Swatka – anglisty z lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Radnego Rady Powiatu oraz Marka Skulimowskiego.

– Nasi darczyńcy przekazali fundusze m.in. na pomoc naukową, dlatego dziś przekazuję te komputery, które są dla uczniów niezbędnym sprzętem w trudnym czasie pandemii. Nasz fundusz ciągle jest, więc możliwe, że to nie ostatnia pomoc kierowana tutaj – wyjaśnił Marek Skulimowski, Lubaczowianin, na co dzień mieszkający w Ameryce i pełniący funkcję Prezesa i Dyrektora Wykonawczego jednaj z najprężniejszych organizacji polonijnych w USA – Fundacji Kościuszkowskiej, który akurat przebywał w rodzinnych stronach.

W spotkaniu z uczennicami wziął udział również Zenon Swatek – starosta lubaczowski oraz Mariusz Pieróg – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here