Krem na cellulit powinien być jednym z podstawowych kosmetyków każdej  kobiety niezależnie od wieku, czy wagi, bo bez względu na te czynniki każda z nas narażona jest na posiadanie pomarańczowej skórki. Jednak zanim sięgniemy po jakikolwiek z wielu dostępnych na rynku produktów, warto dowiedzieć się, jaki krem antycellulitowy pomoże najskuteczniej zadbać o estetyczny i satysfakcjonujący wygląd kobiecego ciała.

Skuteczne kremy na cellulit – jak je rozpoznać?

Skuteczny krem na cellulit powinien przede wszystkim bazować na składnikach pochodzenia naturalnego. To one są w stanie realnie wpłynąć na stan skóry, w przeciwieństwie do chemicznych dodatków, które stanowią najczęściej jedynie tanie wypełniacze – mówi Marcin Bielonko, członek zarząd Farmacia Verde

Jakich składników szukać w kremach na cellulit?

SkładnikOpis

Kofeina

Pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej,
poprawia krążenie skórne oraz znacząco
polepsza kondycję całej skóry.

Guarana


Działa podobnie do kofeiny, jednak dzięki wolniejszemu wchłanianiu efekt ujędrnienia utrzymuje się na dłużej. Krem na cellulit, który zawiera zarówno kofeinę, jak i guaranę gwarantuje dłuższe działanie i utrzymujący się efekt wygładzenia.

Algi


Ich najważniejszy składnik – aosaina – poprawia sprężystość skóry, odtruwa ją i dotlenia.

Ekstrakt z bluszczu pospolitego

Zawiera składniki, które poprawiają krążenie krwi, a przede wszystkim przyczyniają się do rozbijania tkanki tłuszczowej.

Powyżej prezentujemy listę, która pomoże ocenić wartość kosmetyku, który zamierzamy kupić. Zawartość składników wymienionych poniżej to gwarancja, że krem na cellulit okaże się satysfakcjonującym wyborem.

Czego unikać w kremach na cellulit?

Kremy na cellulit stanowią ważną część rynku kosmetycznego, ale na wiele z nich powinno się uważać i unikać produktów, które zawierają składniki takie jak: silikony (dają chwilowy efekt wygładzenia, w rzeczywistości jednak mogą podrażniać i wysuszać skórę), PEGI (emulgatory, które rozpulchniają i osłabiają skórę, czyniąc ją podatną na podrażnienia) oraz EDTA (może silnie podrażniać skórę).

Moment, w którym zaczęłam zwracać uwagę na to, co zawiera kupowany przeze mnie krem na cellulit, był momentem przełomowym w mojej wieloletniej walce z „pomarańczową skórką” – mówi pani Agnieszka z Poznania i dodaje – Warto postawić na krem zawierający naturalne składniki – nasza skóra na to zasługuje.

Krem na cellulit Sinial a inne dostępne na rynku

Sinial to skuteczny krem na cellulit, po który warto sięgnąć, ponieważ powstał w oparciu o najwyższe standardy. Niezwykle ważna jest staranna selekcja składników i dobór najwyższej jakości komponentów, by kompleksowe działanie przynosiło trwałe i zadowalające efekty. W tym celu oparto krem Sinial na składnikach pochodzenia naturalnego. Znajdziemy tu składniki redukujące lipidy, pobudzające drenaż, detoksykujące oraz wzmacniające naczynka. Wśród nich znalazła się kofeina, guarana, ekstrakt z bluszczu, algi, ekstrakt z kasztanowca.

Krem antycellulitowy Sinial cieszy się też zaufaniem swoich użytkowniczek, które ze spokojem sięgają po niego po raz kolejny.

Sinial pozwolił mi raz na zawsze zapomnieć o brzydkich udach i pokochać swoją skórę na nowo – chwali produkt pani Kasia z Nowego Sącza

Cellulit. Krem – i co dalej?

Krem na cellulit kupiony i stosowany podczas codziennego rytuału pielęgnacji to świetny pomysł, warto jednak pamiętać, że sam kosmetyk może nie wystarczyć. Równie ważna jest zbilansowana dieta nastawiona na dostarczanie organizmowi produktów bogatych w składniki odżywcze, potrzebne do dobrego funkcjonowania, przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia tłuszczów i cukrów prostych. Kolejny filar walki z cellulitem to regularna aktywność fizyczna, która pomoże w spalaniu tkanki tłuszczowej. Nieoceniona jest również regularność w stosowaniu wszystkich wymienionych metod – znacząco przyczyni się do przyspieszenia pojawienia się widocznych efektów wszystkich zabiegów.

Należy też pamiętać, że w przypadku zaawansowanego, utrwalone cellulitu może się okazać, że niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych zabiegów. Pamiętajmy, że jest to jednak uzupełnienie codziennej walki z cellulitem. Podstawę wciąż stanowi stosowanie dobrego kremu, dieta oraz aktywność fizyczna. Tylko w ten sposób mamy szansę na uzyskanie trwałych i zadowalających efektów.

Bardzo ważna jest szybka reakcja. Im szybciej zaczniemy walczyć z cellulitem, tym większa szansa, że pozbędziemy się go całkowicie i to z zastosowaniem mało inwazyjnych metod. Zwlekając narażamy się na utrwalenie cellulitu, a wówczas usunięcie go za pomocą kremów nie będzie możliwe.

FAQ

1. Czy krem na cellulit jest bezpieczny dla mojej skóry nawet przy długotrwałym stosowaniu?

Bazujący na naturalnych składnikach krem na cellulit, jest bezpieczny dla skóry – zarówno przy krótkim, jak i długotrwałym stosowaniu. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku produktów zawierających chemiczne dodatki, jak parabeny, PEGi i EDTA – wówczas istnieje ryzyko wysuszenia skóry i wystąpienia podrażnień. Na szczęście istnieją takie kremy, jak np. wspomniany już Sinial, który bazuje na składnikach naturalnych.

2. Jak odróżnić skuteczne kremy na cellulit od wielu innych dostępnych na rynku?

Warto opierać się na rzetelnej wiedzy dotyczącej tego, jak na skórę działa każda z wymienionych w składzie substancji i zaufać składnikom pochodzenia naturalnego zawartym w naszym kremie. W tego typu wyborach w przyszłości pomóc może tabelka załączona w artykule. Sprawdzi się między innymi kofeina, guarana oraz ekstrakt z kasztanowca.

3. Czy oprócz kremu antycellulitowego powinnam stosować jakieś inne kosmetyki, aby pozbyć się cellulitu?

Używanie kremu antycellulitowego, wyprodukowanego w oparciu o zbilansowaną formułę pielęgnacji skóry z cellulitem, jest wystarczającym zabiegiem od strony kosmetycznej. Można go uzupełnić o domowy body wrapping. Nie można przy tym zapomnieć o konieczności stosowania odpowiedniej diety i zapewnienia organizmowi choćby minimalnej aktywności fizycznej.

4. Czy kremy na cellulit mogę stosować w czasie ciąży?

Naturalny skład kremu na cellulit w dużym stopniu redukuje jego szkodliwość. W szczególnych przypadkach stosowanie niektórych jego składników (np. kofeiny, czy wyciągu z alg morskich) może być niewskazane. W trosce o swoje zdrowie a przede wszystkim o bezpieczeństwo dziecka warto stosowanie konkretnego produktu skonsultować ze swoim lekarzem.

5. Znalazłam tańszy zamiennik kremu na cellulit. Czy mogę go stosować?

Ostatecznie decyzja o tym, jak produkt wybrać należy do każdej kobiety walczącej z problemem cellulitu. Jeżeli chodzi jednak o skórę – wrażliwą i niezwykle ważną część naszego ciała – warto zaufać kosmetykom o bezpiecznym, a więc naturalnym składzie. Niestety, nie możemy się łudzić, że przy zastosowaniu wielu naturalnych ekstraktów krem będzie kosztował kilka złotych.

Bibliografia

1. Jeffrey Dover, Murad Alam, Jeffery Orringer, Body Shaping: Skin Fat Cellulite, wyd. W.B. Saunders Company, 2015
2. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
3. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
4. Nicole Ronsard, Beyond Cellulite: Nicole Ronsard’s Ultimate Strategy to Slim, Firm and Reshape Your Lower Body,. Villard, 1992


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here