Elżbieta Ciemięga z tytułem honorowym Profesora Oświaty

1

Elżbieta Ciemięga, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, może pochwalić się szczególnym osiągnięciem. Przyznano jej tytuł honorowego Profesora Oświaty.

W środę (14.10) z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz wiceminister Marzeny Machałek odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia minister Dariusz Piontkowski wręczył odznaczenia państwowe, medale i nagrody, tytuły honorowe profesora kilkudziesięciu osobom z całej Polski.

– Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym dziękujemy nauczycielom, ale także wszystkim pracownikom oświaty, osobom w jakikolwiek związanym z polskimi szkołami. Dziękujemy za to, że wkładają oni tak wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków, aby byli dobrymi obywatelami, aby byli też po prostu dobrymi ludźmi – powiedział minister edukacji. 

Wśród pedagogów, którzy otrzymali tytuł honorowego Profesora Oświaty znalazła się Elżbieta Ciemięga z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadawany jest po rozpatrzeniu wniosku kandydata przez Kapitułę do Spraw Profesorów Oświaty, która bierze pod uwagę wiele czynników, w tym: osiągnięcia dydaktyczne lub wychowawcze w pracy z uczniami, wyniki uczniów nauczyciela uzyskiwane na egzaminie maturalnym, osiągnięcia uczniów nauczyciela uzyskiwane w konkursach, turniejach i olimpiadach, pozytywne oddziaływanie na innych nauczycieli, wysoki poziom kultury pedagogicznej kandydata. Oceniano ponadto szczególne osiągnięcia kandydata związane z wykonywaniem zawodu nauczyciela, takie jak: opracowanie własnego programu nauczania, uznany dorobek zawodowy potwierdzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami ministra, kuratora oświaty lub organów prowadzących szkoły i placówki, czy publikacje dotyczące oświaty i problematyki edukacyjnej.

elubaczow.com, men.gov.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here