Podaruj „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

0

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Gmina Lubaczów zachęca do przekazywania zniczy, które zostaną zawiezione do Lwowa.

Fot. Archiwum

Akcja jest wyrazem pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej, a także rodzajem wsparcia dla mieszkających tam Polaków. Co roku wydarzenie przyciąga tysiące osób z Polski i zagranicy, które chętnie angażują się w pomoc w zbieraniu zniczy. Światełka zostaną złożone w Dzień Wszystkich Świętych przez wolontariuszy, nie tylko na grobach wybitnych i zasłużonych polskich osobistości, ale także na zapomnianych i bezimiennych mogiłach osób różnych narodowości i wyznań.

Znicze może przynieść każdy: dzieci i młodzież, nauczyciele, harcerze, strzelcy, przedsiębiorcy, mieszkańcy i samorządowcy.

– Zachęcamy do przekazywania zniczy, które zostaną zawiezione do Lwowa, gdzie 1 listopada zapłoną na największych i najstarszych nekropoliach – Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt), Janowskim oraz innych. – zachęca Samorząd Gminy Lubaczów do włączenia się do akcji.

Koordynatorem projektu jest rzeszowski oddział Telewizji Polskiej, który przy współpracy środowisk patriotycznych i kresowych zawiezie zebrane znicze do Lwowa. W Lubaczowie białe i czerwone znicze można składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Kardynała Wyszyńskiego 25 – budynek Straży Granicznej, tel. 16 632 14 61 lub 515 253 637) do 20 października, do godz. 12:00. 

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here