Import aut z USA

0

Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzanie auta z USA. Każdego roku transportowane są auta osobowe, samochody ciężarowe, a także zabytkowe. Co warto wiedzieć na ten temat i jakie koszty związane są z takim przedsięwzięciem? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzanie auta z USA. Każdego roku transportowane są auta osobowe, samochody ciężarowe, a także zabytkowe. Co warto wiedzieć na ten temat i jakie koszty związane są z takim przedsięwzięciem? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury! 

Transport auta z USA ‒ na czym polega? 

Transport samochodu z USA to kilkuetapowy, dość skomplikowany proces. Osoba decydująca się na takie rozwiązanie musi załatwić cały szereg formalności. Jak wszystko przebiega? Już wyjaśniamy! 

  1. 1. Wybór pojazdu ﹘ krok pierwszy to oczywiście znalezienie samochodu, który spełni nasze oczekiwania. 
  2. 2. Licytacja ‒ po wybraniu samochodu należy wziąć udział w licytacji. 
  3. 3. Odprawa eksportowa ‒ transport pojazdu do miejsca załadunku i odprawa eksportowa. 
  4. 4. Fracht morski. 
  5. 5. Odprawa celna.
  6. 6. Transport pojazdu pod wskazany adres. 

Transport auta z USA ‒ koszty

Oczywiście sprowadzenie pojazdu to nie tylko formalności, ale także koszty. Z jakim wydatkiem musimy liczyć się, sprowadzając auto? 

  1. 1. Prowizja dla domu aukcyjnego ‒ prowizja dla domu aukcyjnego to koszt w wysokości ok. 300$ do 1000$.
  2. 2. Cło ‒ w przypadku samochodów osobowych cło wynosi 10% kwoty na rachunku, w przypadku aut ciężarowych 22%. Cło nie obejmuje samochodów zabytkowych. 
  3. 3. Akcyza ‒ w przypadku samochodów z silnikiem o pojemności do 2.0L akcyza wynosi 3,1%, w przypadku silników o pojemności powyżej 2.0L ‒ 18,6%. Za samochód hybrydowy z silnikiem o pojemności do 2.0L  zapłacimy akcyzę w wysokości 1,55%, natomiast za auto z silnikiem o pojemności powyżej 2.0L do 3.5L, 9.3%. Akcyza nie obejmuje samochodów elektrycznych, zabytkowych oraz ciężarowych.  
  4. 4. Inne opłaty ‒ pamiętać także należy o opłatach związanych z transportem, opłatach portowych czy o podatku VAT. 

Mimo licznych opłat sprowadzenie samochodu z USA jest bardziej opłacalne niż zakup auta na polskim rynku.  

Aby nie pogubić się w licznych opłatach oraz formalnościach i nie narazić się na przykre konsekwencje, warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy zadbają o to, by wybrany pojazd  bezpiecznie i sprawnie dotarł pod wskazany przez nas adres. 

SP Automotive ‒ kompleksowa pomoc 

Wszystkim zainteresowanym sprowadzaniem samochodów z USA i szukającym fachowców, którzy mają doświadczenie w tej kwestii polecamy firmę SP Automotive.  

Fachowcy z wymienionej firmy zadbają o każdy szczegół ‒ pomogą przy wyborze odpowiedniego modelu, wezmą udział w licytacji (oczywiście do uzgodnionej kwoty), dopilnują by odprawa celna i transport przebiegły bez problemów. 

Podsumowanie 

Import samochodu z USA to wieloetapowy proces, który osobie bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może wydawać się skomplikowany. W końcu trzeba wybrać auto, wylicytować je, zorganizować transport i zadbać o szereg innych kwestii. Warto jednak zdecydować się na takie przedsięwzięcie, ponieważ nawet po odliczeniu szeregu opłat zakup auta w USA jest bardziej opłacalny niż w Polsce.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here