Joanna Bator gościła w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

0

Pisarka Joanna Bator gościła w czwartek (08.10) w Lubaczowie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z pisarką odbyło się w Miejskim Domu Kultury.

Joanna Bator w trakcie spotkania mówiła m.in. o motywie podróży i miejscach w życiu najważniejszych oraz o początku swojej przygody z pisarstwem. Uczestnikom zdradziła, że najważniejszą wyprawą w jej życiu okazała się podróż do Japonii. Dzięki pobytowi w tym kraju postanowiła zrezygnować z pracy akademickiej i poświęcić się pisaniu. Kraj Kwitnącej Wiśni jest obecny w reporterskich książkach „Japoński wachlarz” oraz „Rekin z Parku Yoyogi”, a także w pierwszej , ale nie ostatniej jak zdradziła autorka powieści „Purezento”. W Japonii powstała także powieść “Piaskowa Góra” – pierwsza część wałbrzyskiej trylogii.

Autorka zdradziła również, dlaczego Dolny Śląsk oraz Wałbrzych są miejscami, do których stale wraca w swoich literackich podróżach. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się także, gdzie autorka szuka inspiracji i jak wygląda jej warsztat pracy. Pisarka opowiedziała o swojej fascynacji językiem polskim oraz zdradziła, co w pisaniu jest dla niej najważniejsze, a czego w tym procesie nie lubi. Nie zabrakło również pytań od czytelników oraz rozmów przy podpisywaniu książek.

Może macie ochotę zobaczyć udane spotkanie w malutkim Lubaczowie na Podkarpaciu? Spotkanie autorskie ma w sobie dużo z randki w ciemno, ale trudniej wyjść. Siadam twarzą twarz z kimś obcym i mam rozmawiać, a zdarza się, rzadko, lecz jednak, że ktoś na przykład przeczytał na szybko tylko jedną moją książkę albo po prostu nie ma chemii. Tu randka się udała dzięki Pani Katarzynie, prowadzącej rozmowę, więc zachęcam do osłuchania/pooglądania, bo kto wie, kiedy się to powtórzy. Dziękuję Wam za wspaniałe przygotowanie spotkania” – podsumowała na swoim profilu autorka.

Zapis relacji filmowej ze spotkania można obejrzeć na profilu MBP w Lubaczowie.

Spotkanie z Joanną Bator odbyło się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki finansowanego przez Instytut Książki w ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here