Nowe menu i kulinarne wędrówki w Kresowej Osadzie

2

W restauracji Kresowej Osady w Baszni Dolnej pojawiło się nowe jesienne menu. Obiekt wraca także z kulinarnymi wędrówkami tematycznymi. Na początek – wołowina.

Szef kuchni Kresowej Osady w Baszni Dolnej przyzwyczaił już nas, że co jakiś czas modyfikuje restauracyjne menu i wprowadza do karty nowe dania. Zmiany wynikają najczęściej z sugestii gości, ale także z odkrywczego talentu Andrzeja Węgieraka. Ten, wyszukując stare regionalne przepisy, nieco przy nich eksperymentuje, by ostatecznie dopracować oczekiwany aromat i smak każdej potrawy. Dzięki temu w Baszni Dolnej możemy degustować naprawdę wyjątkowe zestawienia.

W nowym menu pojawiły się m.in. skwiercząca patelnia z kurczakiem i krewetką, dania drobiowe w kilku odsłonach, stek z siekanego mięsa króliczego, czy przsmak kuchni kresowej z naszej okolicy, czyli bubało na żeberkach. W menu utrzymano także dania, które przypadły do gustu licznym klientom – burger proziak, szwaby, gołąbki na sposób lwowski i pierogi z gęsiną. W karcie nie mogło zabraknąć także deserów i różnego rodzaju napoi.

W Kresowej Osadzie postanowiono także wrócić do kulinarnych wędrówek tematycznych. W niedzielę (11 października) podróż rozpoczynamy od dań z wołowiny – tatara „na bogato” i steku z polędwicy z dodatkami.

Do pobrania: MENU – PLIK PDF.

Rezerwacja stolików: tel. 500 738 500.

Restauracja czynna w każdą niedzielę w godz. 12:00 – 18:00.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here