XX Dzień Papieski w Lubaczowie – program

0

W niedzielę, w całej Polsce obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem TOTU TUUS. Z tej okazji w Lubaczowie odbędą się uroczystości rocznicowe.

Fot. TVP Rzeszów

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego regionu była wizyta w dniach 2-3 czerwca 1991 r. papieża Jana Pawła II, dzięki której Lubaczów dołączył do grona miast papieskich. Wizyta ta na zawsze zapadła nam w pamięci, dlatego co roku uroczyście włączamy się w obchody Dnia Papieskiego. W tym roku, 11 października o godz. 11.00 w Konkatedrze odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem ks. Dziekana Andrzeja Stopyry, z udziałem zespołu „Cztery Pory Roku” z Oleszyc. Po Liturgii odbędzie się okolicznościowy koncert pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt” dedykowany Janowi Pawłowi II. 

Wieczorem, o godz. 20.00 przy krzyżu na stadionie miejskim odmówiony zostanie Apel Papieski. Pod obeliskiem złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapalone znicze przez delegacje władz samorządowych i mieszkańców. Ponadto wybrane fragmenty z wypowiedzi Jana Pawła II o Matce Bożej (przygotowane przez prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie) przytoczone zostaną przez Rycerzy Kolumba. Następnie wszyscy wyruszą z zapalonymi lampionami Drogą Papieską do Sanktuarium. W procesji niesiony będzie feretron św. Jana Pawła II. Gdy wszyscy dotrą na miejsce, zmówiona zostanie wieczorna modlitwa skierowana do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła – Apel Jasnogórski. Następnie ruszy pochód pod pomnik Papieża Polaka, do kościoła św. Karola Boromeusza. Tam, po modlitwie do Świętego Jana Pawła II, o godz. 21:37, w godzinę śmierci Ojca Świętego nastąpi cisza.

Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na papieski fundusz stypendialny.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here