OSP Krowica Hołodowska obchodzi Jubileusz 100-lecia

1

OSP Krowica Hołodowska obchodziła jubileusz 100-lecia. Z tej okazji w niedzielę (4.10) w Domu Kultury w Krowicy Samej odbył się Piknik Strażacki. Przed nami jeszcze oficjalne uroczystości.

W czasie wydarzenia przybliżona została uczestnikom historia powstania Jednostki. Opowiadano o zmianach i przedstawiono sprzęt strażacki, samochód specjalistyczny oraz zabytkowy drewniany wóz z ręczną pompą. Na scenie wystawiono pokaz musztry i tańca w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dla Strażaków wystąpili także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej oraz Zespół Śpiewaczy Niespodzianka. Ponadto na uczestników czekała pyszna grochówka i słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Na koniec uroczystości Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo. Podkreślił, że to jak obecnie wygląda Ochotnicza Straż Pożarna to niewątpliwie zasługa druhów, którzy z pomocą samorządu gminnego pozyskują dofinansowanie na nieustającą modernizację swojej jednostki, by móc jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. Bardzo budującym i dobrze rokującym na przyszłość aspektem funkcjonowania tej Jednostki, jest tak duża liczba młodych Ochotników, którzy podejmują trud służby w jej szeregach.

Przed Strażakami z OSP Krowica Hołodowska jeszcze oficjalna część obchodów związana z Jubileuszem, która była zaplanowana na najbliższą niedzielę (11.10). Ze względów epidemiologicznych uroczystości zostały jednak odwołane.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

AH, Gmina Lubaczów, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here