OSP Krowica Hołodowska obchodzi Jubileusz 100-lecia

0

OSP Krowica Hołodowska obchodziła jubileusz 100-lecia. Z tej okazji w niedzielę (4.10) w Domu Kultury w Krowicy Samej odbył się Piknik Strażacki. Przed nami jeszcze oficjalne uroczystości.

W czasie wydarzenia przybliżona została uczestnikom historia powstania Jednostki. Opowiadano o zmianach i przedstawiono sprzęt strażacki, samochód specjalistyczny oraz zabytkowy drewniany wóz z ręczną pompą. Na scenie wystawiono pokaz musztry i tańca w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dla Strażaków wystąpili także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej oraz Zespół Śpiewaczy Niespodzianka. Ponadto na uczestników czekała pyszna grochówka i słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Na koniec uroczystości Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo. Podkreślił, że to jak obecnie wygląda Ochotnicza Straż Pożarna to niewątpliwie zasługa druhów, którzy z pomocą samorządu gminnego pozyskują dofinansowanie na nieustającą modernizację swojej jednostki, by móc jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. Bardzo budującym i dobrze rokującym na przyszłość aspektem funkcjonowania tej Jednostki, jest tak duża liczba młodych Ochotników, którzy podejmują trud służby w jej szeregach.

Przed Strażakami z OSP Krowica Hołodowska jeszcze oficjalna część obchodów związana z Jubileuszem, która była zaplanowana na najbliższą niedzielę (11.10). Ze względów epidemiologicznych uroczystości zostały jednak odwołane.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

AH, Gmina Lubaczów, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here