Joanna Jax gościła w Cieszanowie

0

W miniony piątek (02.10) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie odbyło się spotkanie z Joanną Jax, autorką powieści obyczajowych z wielką historią w tle, na które zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie.

– Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w maju, ale z przyczyn od nas niezależnych zostało odwołane. Szczególnie teraz cieszy fakt, że po wielu miesiącach niepewności udało się gościć popularną pisarkę. – tłumaczą bibliotekarze.

W czasie spotkania Joanna w ciekawy sposób opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej pisarska przygoda. Obecnie mieszka ona w Olsztynie i oprócz pisania interesuje się grafiką komputerową, a także copywritingiem. W przeszłości pracowała w korporacjach finansowych, zajmowała się również malowaniem na szkle. W Cieszanowie wspomniała również z jakim odbiorem czytelniczym spotyka się najczęściej. Zdradziła, jak powstał jej pseudonim artystyczny (prawdziwe nazwisko Jakubczak), a także wspomniała o planach na przyszłość. Zapytana o czym marzy odpowiedziała, że chciałaby przekonać się jak jej książki byłyby ocenione za granicą po przetłumaczeniu.

Niespodzianką dla uczestników była najnowsza trylogia „Córka fałszerza”, która jeszcze nie miała swojej premiery,  na spotkaniu można było ją nabyć. Istniała możliwość zakupu także innych książek z autografem Joanny Jax. 

Joanna Jax napisała ponad 20 książek, z czego wszystkie cieszą się dużą popularnością. Do ich tworzenia solidnie się przygotowuje czytając literaturę popularnonaukową. Twórczość pisarki prawie w całości dostępna jest w bibliotece w Cieszanowie, a także w filiach. 


Spotkanie prowadziła Małgorzata Mizyn – moderator DKK w Cieszanowie. Wydarzenie organizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, a dofinansowane zostało ze środków Instytutu Książki.

AH, MBP Cieszanów, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here