Joanna Bator będzie gościć w Lubaczowie

0

Joanna Bator będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. Spotkanie z pisarką, z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką odbędzie się w czwartek (8.10) o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Fot. facebook.com/JoannaBatorProfil

Joanna Bator jest wielbicielką kultury japońskiej, lubi też bieganie. Dla literatury porzuciła pracę naukową. Za reportaż „Japoński wachlarz” (2004) otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak. Międzynarodowe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść „Piaskowa Góra” (2009). Jej „wałbrzyska trylogia” – „Piaskowa Góra” (2009), „Chmurdalia” (2010) oraz „Ciemno, prawie noc” (2012) – jest tłumaczona na wiele języków. Powieść „Ciemno prawie noc” zdobyła w 2013 r. nagrodę Nike. Niemieckie przekłady jej książek znalazły się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, za „Chmurdalię” Joanna Bator otrzymała w 2014 r. szwajcarską Spycher Prize, a w 2017 r. uhonorowana została za całokształt twórczości niemiecką Nagrodą Literacką im. Stefana Heyma oraz Nagrodą Literacką Usedomer. W 2018 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. H. Hessego. Autorka mieszka w Podkowie Leśnej. Pod koniec listopada ukaże się jej kolejna książka „Gorzko, gorzko”.

Ze względu na stan epidemii spotkanie odbywać się będzie z zachowaniem wymogów sanitarnych w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

AH, MBP, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here