„Prorok. Historia o Prymasie niezłomnym” w Horyńcu-Zdroju i Lubaczowie

0

W Horyńcu-Zdroju i Lubaczowie będziemy mieć możliwość obejrzenia spektaklu, którego fabuła opiera się na autentycznych wydarzeniach „Prorok. Historia o Prymasie niezłomnym”.

Fot. Kadr z materiałów promocyjnych.

Akcja sztuki rozgrywa się w latach 50. XX wieku, ale nie brak w niej współczesnych odniesień. Historia życia Prymasa układa się w uniwersalną opowieść o wierze i ludzkich wyborach wobec prześladowań i posługujących się przemocą przeciwników.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni aktorzy scen warszawskich, znani z produkcji filmowych, telewizyjnych i teatralnych: Dorota Bzdyla, Tomasz Drabek, Magdalena Kuta, Redbad Klynstra-Komarnicki i Jerzy Zelnik. Muzykę skomponował światowej sławy muzyk, laureat nagrody Grammy, Włodek Pawlik.

Na spektakl zaprasza Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas, który tym projektem chce uczcić wielkiego Rodaka i Kapłana – Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pokazy odbędą się w kilku ośrodkach kultury na Podkarpaciu. W Horyńcu-Zdroju „Prorok. Historia o Prymasie niezłomnym” wystawiony zostanie 2 października o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, a 6 listopada o godz. 17:00 w — Miejski Dom Kultury w Lubaczowie.

Bezpłatne wejściówki na spektakle można otrzymać wysyłając zgłoszenie ze strony: dzieduszyccy.pl.

Pokazom będzie towarzyszyć wystawa pt. „Prymas Stefan Wyszyński. Historia życia”. W jej skład wchodzą unikatowe fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Janusza Rosikonia.

Oto kilka filmowych zapowiedzi spektaklu.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here