Małgorzata Kubiszyn na podium Półmaratonu Górskiego w Prudniku

5

Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej wzięła udział w Półmaratonie Górskim w Prudniku. Pokonując trasę 21 km poprawiła swój czas o 5 minut i zdobyła III miejsce. Otrzymała też statuetkę za Najlepszą Technikę Marszu.

To jedyna taka nagroda przyznana jednomyślnie przez 13 sędziów rozstawionych na całej trasie.

– Tylko ja wiem ile lat pracy kosztowało mnie, aby chodzić idealną techniką nordic walking. Statuetka ta więcej dla mnie znaczy niż nawet zdobycie III miejsca w Półmaratonie Górskim. Były to najtrudniejsze zawody w jakich przyszło mi brać udział. Wystarczy sobie wyobrazić górskie tereny, przewyższenia ok. 500m i padający od dwóch dni deszcz. Trasa była tak wymagająca, że połowa zawodników w ogóle nie przyjechała. – tłumaczy Małgorzata Kubiszyn.

Na zapisanych 214 zawodników udział wzięło tylko 114 osób. Jedni rezygnowali już na miejscu, inni zeszli z trasy w trakcie zawodów.

– Widząc co mnie czeka miałam obawy wystartować, bojąc się o kontuzje na trasie. Gdy przyjechałam padało, a gdy startowałam lało i tak do samego końca. Buty grzęzły w błocie, środkiem wzniesień płynęła woda, a z upływem przechodzących zawodników trasa robiła się coraz bardziej śliska i niebezpieczna. Cieszę się z podium, ze zdobytej statuetki za Najlepszą Technikę Marszu, ale najbardziej cieszy mnie to, że ukończyłam zawody bezpiecznie – nie ukrywa radości Małgorzata Kubiszyn.

AH, elubaczow.com

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here