Rodzinna aktywna podróż po Ziemi Lubaczowskiej

0

Wycieczki rowerowe z dziećmi są atrakcyjną formą spędzania wspólnego czasu. W najbliższy weekend 26 i 27 września będzie się można o tym przekonać, bo ruszy Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej.

Fot. Archiwum

Dzieci warto od najmłodszych lat oswajać ze sportem, żeby prowadziły aktywny tryb życia i wyrosły na zdrowych ludzi. Dlatego, organizując wspólne wycieczki rowerowe z pociechami dajemy im dobry przykład. Do takiego wspólnego spędzenia czasu zachęca Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec, które zaprasza do udziału w Rodzinnych Wycieczkach Rowerowych. Dla chętnych przygotowano dwie trasy.

Pierwsza z nich – horyniecka – odbędzie się w sobotę, 26 września. Organizatorzy na uczestników czekać będą na parkingu przy Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju. Rejestracja rozpocznie się o godzinie 9:00. Następnie rodziny wyruszą w 17 km trasę przez Horyniec – Zdrój – Nowiny Horynieckie (Dzikowisko – kapliczka na wodzie) – Horyniec – Zdrój – Radruż. Wycieczka zostanie oparta na grze wiejskiej, podczas której przedstawiona zostanie osoba Jana III Sobieskiego oraz historia jego polowań w regionie i bitwa, w czasie której pokonał Tatarów. Na uczestników czekać będzie również wizyta w Agroturystyce Dzikowisko w Nowinach Horynieckich, gdzie młodsi uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą na gospodarstwie, wydoić kozę, a nawet zasmakować kozich serków. W programie przewidziane jest także zwiedzanie cerkwi w Radrużu z przewodnikiem. Całość zakończy się wspólnym ogniskiem i ciepłym posiłkiem. Na koniec uczestnicy otrzymają pamiątki z rajdu.

W drugą, dwudziestokilometrową trasę – lubaczowską – uczestnicy ruszą w niedzielę, 27 września. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 11:30 na parkingu przy ulicy Juliusza Słowackiego w Lubaczowie (obok Delikatesów Centrum). W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie, przejazd do Centrum Edukacyjno-Kulturowego Pastorówka w Podlesiu i wizyta w Kresowej Osadzie, gdzie najmłodsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach pieczenia pierników, a starsi upieką chleb. W czasie wycieczki rowerzyści będą musieli znaleźć skrzynki geaocaching, w których ukryte będą skarby. Na koniec dla uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (znajdziecie go TUTAJ). Nie warto zwlekać z decyzją, bo liczba miejsc jest ograniczona do 50 osób.

Udział w wycieczkach jest darmowy. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

Więcej informacji zasięgnąć można dzwoniąc pod numer tel. 666 634 934.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here