Powiat lubaczowski bez wicestarosty

11

Radni Rady Powiatu Lubaczowskiego mieli wybrać dziś (21.09) nowego wicestarostę w związku z rezygnacją z tej funkcji złożoną przez Pawła Głaza. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Józef Ozimek nie uzyskał jednak większości głosów.

W poniedziałkowe (21.09) popołudnie w Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie miały miejsce obrady XXIV sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego. Jednym z głównym punktów, budzącym zarazem największe emocje, był wybór nowego wicestarosty powiatu lubaczowskiego. Podyktowane było to złożoną jakiś czas temu rezygnacją przez, pełniącego tę funkcję od listopada 2018 roku, Pawła Głaza. Dziś radny Głaz pytany o powody tej decyzji mówił o „szeregu rozbieżności” w kluczowych dla powiatu sprawach pomiędzy jego osobą, a klubem radnych PiS w Radzie Powiatu.

W trakcie obrad na stanowisko wicestarosty, starosta lubaczowski Zenon Swatek, zgłosił kandydaturę Józefa Ozimka (bezpartyjny, wybrany w wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości). Radny powiatowy obecnej kadencji i dotychczasowy członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego (złożył rezygnację z powodów osobistych), nie uzyskał jednak większości głosów (w głosowaniu tajnym 8 radnych było „za”, a 9 „przeciw” ) i nie został wybrany nowym wicestarostą lubaczowskim. Na stanowisku pozostaje więc wakat, który radni będą starali się prawdopodobnie uzupełnić w trakcie kolejnej sesji. Wynik głosowania był zaskakujący, bo przed sesją radni PiS deklarowali, że zbudowali większość w Radzie Powiatu Lubaczowskiego. Taki wynik głosowania może oznaczać także ofensywę opozycji i próbę przejęcia władzy w powiecie w najbliższym czasie.

Radni zdecydowali także o powołaniu na nowego członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego radnego Zbigniew Wróbla (na wniosek starosty lubaczowskiego Zenona Swatka, w głosowaniu tajnym 9 radnych było „za”, a 8 „przeciw), który w wyborach mandat objął z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.  

11 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here