Trwa przebudowa sieci wodociągowej w Horyńcu-Zdroju

0

Na osiedlu Sobieskiego w Horyńcu-Zdroju trwa przebudowa sieci wodociągowej. Przewidywany termin zakończenia zadania to koniec października.

Fot. horyniec-zdroj.pl

– Istniejąca infrastruktura wodociągowa wybudowana została początkiem lat 70-tych ubiegłego stulecia. Z powodu częstych awarii i nieszczelności istniejącej sieci, występowały duże straty wody. Wykonanie tego zadania pozwoli na dostosowanie sieci wodociągowej do obowiązujących norm i zapewni dostęp do wody mieszkańcom osiedla Sobieskiego. – czytamy na stronie internetowej Gminy Horyniec-Zdrój.

Na realizację projektu „Przebudowa sieci wodociągowej na osiedlu Sobieskiego w Horyńcu-Zdroju” pozyskano ponad 300 tys. zł ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział Rzeszów. Wartość całego zadania wynosi ponad 360 tys. zł (netto). 

Jest to już kolejna inwestycja realizowana ze wsparciem tej instytucji. W latach poprzednich wybudowane zostały m. in. wodociągi na osiedlu w Puchaczach, Werchracie, Dziewięcierzu oraz kanalizacja wraz z oczyszczalnią w Niwkach Horynieckich.

AH, elubaczow.com, horyniec-zdroj.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here