Święto Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

0

W środę (16.09) Zespół Szkół w Lubaczowie obchodził swoje święto. Dzień ten miał wyjątkowy charakter, stał się okazją do niecodziennej lekcji patriotyzmu i złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych.

W czasie uroczystości głos zabrali m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek i Dyrektor Szkoły Andrzej Nepalski, którzy podkreślili wagę pamięci o bohaterach naszej Małej Ojczyzny. Uczniowie wystąpili z programem artystycznym złożonym z utworów literackich i muzycznych, wspomnień i biografii. Podkreślili wagę uczuć wyższych: patriotyzmu, poświęcenia, honoru, altruizmu.

Święto Szkoły było także doskonałą okazją do złożenia ślubowania przez przedstawicieli klas pierwszych, którzy – w imieniu rówieśników – w obecności starszych kolegów, przyrzekali: „Pragniemy żyć, uczyć się i pracować wytrwale. Do Ciebie podobni chcemy być Generale”.

– Tegoroczne święto obchodziliśmy w wyjątkowym czasie pandemii, czego konsekwencją była szczególna dyscyplina, świadomość odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. To też lekcja, którą zapamiętamy! Odświętna atmosfera panowała nie tylko na hali sportowej ale i w salach lekcyjnych; uczniowie ze starszych klas uczestniczyli w obchodach święta on-line. – relacjonują na stronie internetowej uczniowie.

Galeria zdjęć, fot. ZS w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here