Ruszyły zgłoszenia do konkursu kulinarnego „Kresowe Jadło”

0

Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia mogą już zgłaszać się do prestiżowego konkursu kulinarnego „Kresowe Jadło”. Potrawy oceniane będą przez Kapitułę Konkursową 27 października.

Potrawy kresowe są różnorodne i wieloskładnikowe, jednak przede wszystkim są symbolem wielowiekowej tradycji oraz niematerialnym bogactwem naszego regionu. Przygotowywane były na bazie zasobów natury – uprawianych zbóż, mięsa zwierząt dzikich i hodowlanych, ryb żyjących w rzekach i stawach, a także owoców leśnych i tych pochodzących z sadów. Chcąc kultywować dziedzictwo kulinarne i przypomnieć potrawy kuchni kresowej Gmina Lubaczów wraz z Województwem Podkarpackim od lat organizują konkurs „Kresowe Jadło”.

Uczestnicy tegorocznej edycji będą musieli przygotować nie mniej niż dwie potrawy sięgające do kulinarnych tradycji Kresów. W trakcie degustacji potraw Kapituła będzie brała pod uwagę ich smak, związek z tradycją kresową i regionalną, estetykę i sposób prezentacji oraz ogólną aranżację stoiska. Uczestnikom konkursu, których dania zdobędą najwyższą liczbę punktów zostaną wręczone nagrody pieniężne za I, II i III miejsce oraz osiem wyróżnień pieniężnych, a także pamiątkowe dyplomy.

W tym roku konkurs odbędzie się bez udziału publiczności w hali Przystanek Kresy w Baszni Dolnej. Ponadto, z uwagi na konieczność spełnienia reżimu sanitarnego, ograniczona została liczba uczestników – nie więcej niż 25 podmiotów. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłaszania podmiotów do konkursu upływa 21 września 2020 r.  

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia są dostępne na stronie gminalubaczow.pl.

Zgłoszenia do konkursu można składać e-mailem na adres: gok.lubaczow@gmail.com lub przesłać pocztą na adres Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 25, 37-600 Lubaczów. Termin zgłaszania upływa 21 września 2020 r. (liczy się data wpływu do organizatora).

AH, Inf. nadesłana, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here