„Nietrzeźwy poniedziałek”, 8 kierujących z promilami

0

Tylko w poniedziałek (14.09) lubaczowscy policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich podróżowało samochodami, a pozostałych sześciu rowerami.

Mimo ciągłych apeli nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów. Tylko w  poniedziałek na terenie powiatu lubaczowskiego policjanci zatrzymali dwóch kierowców samochodów, którzy jechali autem „z promilami”. Tego dnia po alkoholu „wpadło” także sześciu rowerzystów.

Po godzinie 15.00 w Borchowie w gminie Oleszyce, policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, uniemożliwili dalszą jazdę 35-letniemu mieszkańcowi pow. lubaczowskiego, który kierował samochodem marki BMW, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei tuż po północy, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Lubaczowie, zatrzymali do kontroli 32-letniego mieszkańca pow. lubaczowskiego. Badanie stanu trzeźwości kierowcy osobowego renaulta wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z lubaczowskiej komendy udaremnili dalszą jazdę także sześciu nietrzeźwym rowerzystom. U dwóch z nich badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Stosujmy zasadę: PIŁEŚ- NIE JEDŹ! Bądźmy odpowiedzialni! Przez swoją lekkomyślność stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu – przypominają policjanci.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here