Horyniec-Zdrój: Straż Graniczna zatrzymała dwóch Turków

0

W poniedziałek (14.09) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Dla jednego z nich była to kolejna próba przekroczenia granicy, bo rok wcześniej został zatrzymany… na rowerze.

Fot. BiOSG

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. W przygranicznej miejscowości Dziewięcierz w gminie Horyniec-Zdrój funkcjonariusze SG zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się pieszo od granicy państwa w głąb terytorium Polski. Podczas kontroli ustalili, że dwaj obywatele Turcji (37 i 23 lata) nie posiadają stosownych dokumentów uprawniających ich do pobytu w strefie Państw Schengen. Podejrzenia, że mogło dojść do nielegalnego przekroczenia granicy państwa potwierdził pies tropiącego, który wskazał trasę przemarszu imigrantów. Również na pasie granicznym odnaleziono pozostawione ślady obuwia cudzoziemców.

Mężczyźni posiadali przy sobie dodatkową odzież na zmianę, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe i niewielką ilość pieniędzy. Celem ich podróży była Europa Zachodnia. Jeden z cudzoziemców, rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem. Został zatrzymany i w ramach umowy o readmisji przekazany na Ukrainę. Obecnie posiada zakaz wjazdu na terytorium Schengen.

Zgodnie z procedurą po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym – informuje mjr SG Elżbieta PIKOR, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

Od początku 2020 roku Funkcjonariusze SG zatrzymali 86 nielegalnych imigrantów.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here