W sieci pojawił się pierwszy z cyklu filmów prezentujących walory gminy Wielkie Oczy. Opowiada on o wyjątkowych świątyniach rzymskokatolickich w Łukawcu, Wielkich Oczach i Potoku Jaworowskim.

Filmik powstał w ramach projektu „Wirtualnie po gminie Wielkie Oczy”, który realizowany jest przez Centrum Kultury w Wielkich Oczach. Autorzy nagrania zabierają widzów na wędrówkę po interesujących miejscach – kościołach, do których dostęp, ze względu na stan pandemii, został ograniczony. Filmik przedstawia cztery świątynie obrządku rzymskokatolickiego – dwie znajdują się w Łukawcu, a kolejne dwie w Wielkich Oczach i Potoku Jaworowskim.

Następne filmy opowiadać będą o cerkwiach, izbach pamięci, cmentarzach, synagodze i dawnym dworze obronnym oraz cudach natury.

Jak twierdzą organizatorzy wirtualne spacery mają zastąpić możliwość osobistego i namacalnego wejścia do danego obiektu.

– Widzowie powstałych w ramach projektu filmów będą mieli możliwość odwiedzenia miejsc ważnych dla społeczności lokalnej, bo stanowiących jeden z dorobków ich przodków.  Dzięki temu zadaniu chcemy nie tylko zbudować nowe grono odbiorców i zaprosić w przyszłości do siebie, kogoś kogo u nas jeszcze nie było, ale także podtrzymać relacje już zbudowane. Chcemy, by poprzez wirtualne oprowadzania, mieszkańcy gminy jeszcze bardziej docenili to, jak wielkie i znaczące zasoby posiadamy i by to oni w przyszłości byli ambasadorami miejsc prezentowanych w filmach. – mówi Agnieszka Sopel, dyrektor miejscowego Centrum Kultury.

Zachęcamy do obejrzenia pierwszego filmu.

Projekt w całości finansowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura w sieci. Zakończenie projektu planowane jest na 15 października.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here