Nie tylko bibliotekarze z naszego powiatu przyłączyli się do tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. „Balladynę” Juliusza Słowackiego czytano w wielu miejscach i instytucjach w różnej odsłonie.

Co roku Narodowe Czytanie odbywa się w szkołach, przedszkolach, szpitalach, więzieniach, bibliotekach, muzeach, domach opieki społecznej oraz teatrach. Jednak tegoroczna edycja nieco różniła się od innych. Była organizowana jako lokalne wydarzenia w sposób tradycyjny, jak również, w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie epidemii – on-line. 

Bibliotekarze z MBP w Lubaczowie z kamerą odwiedzili lokalne instytucje, których pracownicy wzięli udział we wspólnym czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Przygotowany film emitowany był na telebimie przed Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie przez cały dzień. Emisji towarzyszyła wystawa, którą obejrzeć można przed budynkiem lubaczowskiej Biblioteki do końca tego tygodnia (11.09).

W sieci znaleźć można także filmik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie z siedzibą w Baszni Dolnej, która również przyłączyła się do tegorocznej, ogólnopolskiej akcji czytając lekturę 5 września w Parku Podworskim w Krowicy Samej.

Do Narodowego Czytania przyłączyli się także leśnicy z Oleszyc.

elubaczow.com, AH, hp

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here